Kolejny klub wycofał się z rozgrywek IV ligi. Zadecydowały względy finansowe

Władze Unii Książenice poinformowały, że wycofuje zespół z rozgrywek IV ligi w nadchodzącym sezonie.

W ubiegłej kampanii Unia Książenice występowała w drugiej grupie śląskiej IV ligi. Zespół zajął trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów, na który złożyło się 10 zwycięstw i 4 remisy. W pozostałych 16 spotkaniach zawodnicy Unii schodzili z boiska pokonani.

Przed nowym sezonem władze klubu podjęły decyzję o tym, aby wycofać zespół z rozgrywek. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, start byłby możliwy, ale wiązałby się z widmem całkowitego upadku klubu. Po raz kolejny zadecydowały więc względy finansowe. Działacze, aby uratować Unię, postanowili, że sezon 2022/2023 drużyna spędzi w Klasie A. Po trzech sezonach spędzonych na poziomie IV ligi, zespołu z Książenic przez jakiś czas w nich nie zobaczymy.

Komunikat zarządu Unii Książenice

„W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie.

Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami.

Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii.

Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia.

Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na najbliższy sezon (zainteresowanych występami w Książenicach, zapraszamy), w którym zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd klubu LKS Unia Książenice”

*****************************************************

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.