fbpx

Siódma edycja Akademii Klasy Ekstra w klubach PKO BP Ekstraklasy

Za nami siódma edycja projektu Akademie Klasy Ekstra, organizowanego przez Fundację Ekstraklasy we współpracy z Ministerstwem Kultury i Sportu oraz Ekstraklasą SA, a także z każdym klubem grającym w lidze. 

Akademie Klasy Ekstra to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem klubów Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia jest turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 organizowany jest turniej Funino. W tegorocznej edycji wzięło udział około 17,5 tysiąca dzieci grających w około 200 drużynach z klubów, akademii i szkół podstawowych.

Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy w wieku 11 lat, którzy rozgrywali mecze w formule turniejowej. Spotkania odbywały się na placu gry o wymiarach 60×40 m z bramkami 5×2 m – na boisku w jednej drużynie przebywać mogło 7 zawodników (6+1 bramkarz). W turnieju udział bierze najczęściej jest 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywając spotkania “każdy z każdym”. Zawodnicy kończyli turniej rozgrywając mecze z drużyną, która zajęła równoległe miejsce w drugiej grupie.

Z kolei zawodnicy wieku do 9 lat mogli czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki było przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. Co najważniejsze, w tym turnieju nie ma sędziów oraz nie są prowadzone tabele z wynikami.

Do udziału w zabawie zapraszane były również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Cała oprawa wydarzenia oraz mnogość dostępnych form aktywności składają się na duży sportowy piknik, chętnie odwiedzany nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów. Oprócz samej rozgrywki piłkarskiej podczas wydarzenia prezentowana była nauka gry w Teqball przez reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. W tym roku wydarzenia były zdecydowanie bardziej bogate w dodatkowe aktywności takie jak malowanie twarzy dla dzieci, gry i konkursy czy miejsca animacji, które odwiedzały przedszkolaki. Do dyspozycji dzieci był piłkarski dart oraz dmuchane boisko do gry w „żywe piłkarzyki”.

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra mógł liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymali nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, a oprócz tego najmłodsi zawodnicy mogli cieszyć się z medalu. Natomiast ich starsi koledzy otrzymywali puchary za udział w turnieju U11.

Źródło: Biuro Prasowe Ekstraklasa S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.