Z Chełmianki do Motoru Lublin. Ezana Kahsay nowym piłkarzem drugoligowca

Nowym napastnikiem Motoru Lublin został Ezana Kahsay. 27-letni piłkarz przeniósł się do drugoligowca na zasadzie transferu definitywnego z Chełmianki Chełm i związał kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku.

Kahsay urodził się 16 listopada 1994 roku w Erytrei, we wschodniej Afryce. W wieku 15 lat zamieszkał wraz z rodziną w Stanach Zjednoczonych i rozwijał swój talent piłkarski w Cleveland Grover High School, a następnie w Akron Zips – jednej z czołowych piłkarskich drużyn uniwersyteckich w USA. Dobre występy w Ameryce zaowocowały powołaniem do reprezentacji narodowej, w której Ezana zadebiutował we wrześniu 2019 roku.

Po zakończeniu nauki zawodnik grał w półamatorskim klubie Virginia Beach FC, skąd trafił do Europy. Był testowany przez szwedzki BK Forward, ale w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa, nie otrzymał w tym klubie kontraktu.

Latem 2020 roku Kahsay pojawił się w Polsce i został piłkarzem czwartoligowej Victorii Żmudź. 12 miesięcy temu przeniósł się natomiast do Chełmianki, gdzie w 31 meczach poprzedniego sezonu zanotował 16 goli i sześć asyst w IV grupie III ligi.

– Ezana rozpoczął treningi z naszym zespołem kilka dni po rozpoczęciu okresu przygotowawczego. Swoją postawą na zajęciach, a także w sparingach udowodnił, że zasługuje na szansę w Motorze. To piłkarz z nieszablonowymi umiejętnościami, który przekonał nas tym, że potrafi zrobić coś z niczego, na boisku jest go wszędzie pełno, a jego instynkt strzelecki może dać drużynie wiele dobrego w akcjach ofensywnych – mówi trener Stanisław Szpyrka.

Kahsay wystąpił w letnich meczach kontrolnych Motoru ze Zniczem Pruszków, Legią Warszawa oraz Górnikiem Łęczna.

Źródło i foto: Motor Lublin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.