16-letni rekordzista z Jagiellonii Białystok – zobacz gola Kowalskiego [WIDEO]

16 lat 360 dni liczył sobie strzelec gola dla Jagiellonii Białystok w 1. kolejce sezonu 2022/2023 – Mateusz Kowalski. Dzięki temu został on szóstym piłkarzem w XXI wieku z bramką zdobytą w Ekstraklasie przed 17. urodzinami. Jednocześnie ustanowił rekord swego klubu w kategorii najmłodszego autora trafienia na najwyższym szczeblu rozgrywkowym!

Inauguracja sezonu 2022/2023 w Białymstoku przebiegła zgodnie z planem. Dwubramkowe zwycięstwo Jagielloni Białystok zapewnił doświadczony strzelec, Jesus Imaz, oraz młodziutki Mateusz Kowalski.

– Nie wiem co powiedzieć. Strasznie się cieszę, że to się wydarzyło. Wszystko zajęło może 10 minut. Nie wiem co mam powiedzieć. Cieszę się, że tak się stało. Mam nadzieję, że będzie więcej takich momentów – powiedział Mateusz Kowalski najmłodszy jagielloński strzelec w historii jej występów w Ekstraklasie.

Dla hiszpańskiego zawodnika był to piąty gol w sześciu meczach. Wiele wskazywało na to, że będzie to jedyna bramka, wyrównanego starcia Jagielloni Białystok. W 94. minucie spotkania oglądaliśmy drugie trafienie, które przypieczętowało zwycięstwo gospodarzy. Autorem gola został 16-letni Mateusz Kowalski – najmłodszy strzelec dla Jagielloni Białystok w historii gier w Ekstraklasie oraz najmłodszy piłkarz z bramką na koncie od 37. kolejki sezonu 2019/2020 (Iwo Kaczmarski).


Źródło: Biuro Prasowe Ekstraklasy

Fot. Jagiellonia Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.