Piłkarze Arki Gdynia wypożyczeni do drugoligowca

Kasjan Lipkowski oraz Patryk Soboczyński zostali wypożyczeni do KKS Kalisz. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2022/23. Obaj zawodnicy to wicemistrzowie Polski U18 z ubiegłego sezonu i teraz będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności na poziomie drugiej ligi.

Kasjan Lipkowski:

Urodzony 28.03.2003 roku w Wągrowcu przygodę z piłką rozpoczął w 2010 roku w  Nielbie Wągrowiec. Występuje na pozycji lewego obrońcy.

Kasjan Lipkowski

Latem 2019 roku przyszedł do Arki. Jesienią 2021 był w kadrze drugiego zespołu oraz juniorów starszych grających w CLJ. W styczniu 2022 roku rozpoczął przygotowania z I zespołem, a w lutym został włączony do oficjalnej kadry I zespołu. W ubiegłym sezonie został wicemistrzem Polski w CLJ U18. Zagrał w 30 spotkaniach i zdobył 4 bramki.

Patryk Soboczyński:

 Urodzony17 listopada 2003 roku w Gdyni, wychowanek SI Arka Gdynia. Jest lewonożnym pomocnikiem. W lipcu 2020 roku został włączony do kadry I zespołu.

Patryk Soboczyński

Zadebiutował w Ekstraklasie 18 lipca 2020 w meczu z Wisłą Kraków (1:0) i tym samym stał się najmłodszym Arkowcem w Ekstraklasie (16 lat i 244 dni) i pierwszym, który zagrał w niej przed swoimi 17. urodzinami.

W ubiegłym sezonie zagrał w 14 meczach CLJ U18, w których strzelił pięć goli i także wraz z zespołem zdobył wicemistrzostwo Polski.

KKS Kalisz w obecnym sezonie eWinner II ligi rozegrał jedno spotkanie, w którym pokonał Garbarnię Kraków 3:1.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Arki Gdynia

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.