KS Gwoździany. Krzysztof Bigas, prezes klubu o przygotowaniach do sezonu

KS Gwoździany, jeden z nielicznych klubów Niższych Lig, który wciąż współpracuje z Galaktycznym Futbolem, przesyłając aktualne informacje, rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Niestety, zespół zaliczył spadek do Klasy B i walczyć będzie o powrót na wyższy szczebel rozgrywek.

Krzysztof Bigas, prezes KS-u Gwoździany, opowiedział o tym co dzieje się aktualnie w klubie. Przedstawił również terminarz rundy jesiennej sezonu 2022/2023 lublinieckiej Klasy B.

Krzysztof Bigas:

– Ostatniego dnia lipca rozegramy pierwszy sparing przed nowym sezonem. W niedzielę udamy się do Lisowa, gdzie o godzinie 16:00 zmierzymy się z naszym ligowym rywalem – rezerwami Liswarty.

– W okresie przygotowawczym zmierzymy się z występującym w opolskiej B klasie – KS Bodzanowice. Będzie to już nasze trzecie starcie. Tym razem mecz odbędzie się w Gwoździanach, 7 lipca. Dokładna godzina pozostaje jeszcze do ustalenia.

– Rozgrywki Klasy B rozpoczną się 14 sierpnia, lecz w pierwszej kolejce KS Gwoździany pauzuje, dlatego szukamy jeszcze sparingpartnera na sierpniowy długi weekend.

– W rundzie jesiennej czeka nas 14 spotkań ligowych. W lublinieckiej Klasie B, tak jak rok temu, mierzyć się ze sobą będzie 15 drużyn. Nowym zespołem w lidze jest Unia II Kalety – rezerwy spadkowicza z klasy okręgowej. Zaś zespół Zielonych Zborowskie nie został zgłoszony do nowego sezonu.

– Chęć gry w KS Gwoździany w sezonie 2022/2023 wyraziło 24 zawodników. W tej grupie jest 8 nowych piłkarzy. Możemy poinformować, że po raz pierwszy szary lub czerwono-czarny trykot przywdziewać będą 27-letni Dawid Kurda (12-miesięczna karencja, ostatnio Tajfun Harbułtowice) oraz pochodzący z Ukrainy 28-letni Dmytro Stets.

– Z klubem pożegnaliśmy, oprócz wcześniej wspominanych, trenera Dorożyńskiego (Ruch Kochanowice), Karola Matuska i Dawida Budzika, Sebastian Katan (Ruch Kochanowice), Paweł Mrugala i Dominik Niemiec.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.