fbpx

Łukasz Burliga po odejściu z Wieczystej znalazł nowy klub. Zagra w 4 lidze

Drużynę rezerw Widzewa Łódź wzmocni Łukasz Burliga. 34-letni prawy obrońca z bogatą ekstraklasową przeszłością dołączy do klubu na zasadzie wolnego transferu.

Łukasz Burliga w ubiegłym sezonie był zawodnikiem Wieczystej Kraków. Po rozwiązaniu umowy obrońca zdecydował się na dołączenie do rezerw łódzkiego Widzewa.

– W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że Łukasz Burliga planuje przeprowadzkę do Łodzi ze względów rodzinnych i wyraża zainteresowanie dalszą grą w piłkę. Od razu przeszliśmy do rozmów o drugim zespole, a Łukasz zaznaczył, że bardzo istotna jest dla niego budowa swojej ścieżki zawodowej jako trener. Nasz Klub postanowił w tym pomóc i wprowadzić go do tej roli w przyszłości. Na ten moment będzie pełnił wyłącznie rolę zawodnika. Przedstawione przez nas warunki kontraktu zostały zaakceptowane i, co ważne, oddają one realia piątego poziomu rozgrywkowego. Mamy nadzieję, że Łukasz swoim zaangażowaniem, umiejętnościami i doświadczeniem pomoże zawodnikom w rozwoju, a drużynie w osiągnięciu celu, jakim jest awans do 3 ligi – powiedział Maciej Szymański, Dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa Łódź.

Obrońca przez większą część kariery związany był z Wisłą Kraków. W swoim CV ma także występy w takich klubach jak Flota Świnoujście, Ruch Chorzów oraz Jagiellonia Białystok. Największe sukcesy odnosił jednak w klubie z Reymonta, do którego dołączył w wieku 12 lat. Z Białą Gwiazdą zwyciężył w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, następnie został włączony do pierwszej drużyny, z którą w sezonie 2010/11 zdobył mistrzostwo Polski. W kolejnej kampanii przebywał na wypożyczeniu w Ruchu, z którym wywalczył tytuł wicemistrza kraju. W 2021 roku Burliga zasilił szeregi Wieczystej, w której spędził jeden sezon.

Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym spędził 14 sezonów – w tym dziewięć jako zawodnik Wisły, trzy w barwach Jagielloni i jeden jako gracz drużyny z Chorzowa. W sumie dało to 247 występów w Ekstraklasie, w których strzelił 15 goli i zanotował 23 asysty.

Łukasz Burliga jest aktualnie uczestnikiem kursu UEFA B+A dla zawodowych piłkarzy, a swoją przyszłość planuje związać z pracą trenera.

– Przeprowadzam się do Łodzi ze względów rodzinnych. Początkowo miałem zamiar zrezygnować z gry w piłkę, ale pojawiła się opcja dołączenia do rezerw Widzewa. Rozmawiałem z trenerem i uważam, że buduje fajny projekt. Miałem kilka zapytań z wyższych lig, ale Widzew jest w Ekstraklasie, a ja wolę grać dla rezerw tego klubu i mieć przed sobą perspektywę rozwoju zawodowego, niż za większe pieniądze tułać się po klubach 2-3-ligowych i jeździć po całej Polsce. Zagrałem już swoje na wyższych szczeblach. Teraz chciałbym osiąść w jednym miejscu, skupić się na rodzinie i rozwoju trenerskim. Cały czas jednak ciągnie mnie na boisko, więc cieszę się, że będę miał okazję do gry i walki o 3 ligę – powiedział Łukasz Burliga.

Źródło: Widzew Łódź

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.