Reprezentant Burundi trafi do PKO BP Ekstraklasy. Ma na koncie ponad 100 meczów w Premier League

Według informacji przekazanych przez znanego twitterowicza ukrywającego się pod pseudonimem Janekx89, już wkrótce na boiskach polskiej ligi powinniśmy zobaczyć Saido Berahino.

Swoje pierwsze kroki w juniorskim futbolu Berahino stawiał w Wolverhampton oraz West Bromwich Albion. Burundyjczyk od 16. roku życia występował w młodzieżowych reprezentacjach Anglii.

Berahino zadebiutował w Premier League w sezonie 2013/2014. Zdobył wówczas 5 bramek. W następnych rozgrywkach strzelił 14 goli w angielskiej ekstraklasie, podobnie jak Olivier Giroud oraz Eden Hazard.

Od tamtej pory napastnik, któremu wróżono wielką karierę, obniżył loty. Jego łączny dorobek w Premier League to 133 występy, 23 gole oraz 4 asysty. Ostatni sezon Berahino spędził w klubie z League One, Sheffield Wednesday.

Jak poinformował Janekx89, 28-latek w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie piłkarzem jednego z klubów Ekstraklasy. Dziennikarz nie ujawnił jednak nazwy drużyny, z którą przedstawiciel Burundyjczyka prowadzą rozmowy.

– Odnośnie transferów to prawdopodobne, że na boiskach Ekstraklasy jeszcze w tej rundzie zobaczymy napastnika z przeszłością w Premier League (133 mecze, 23 bramki) – Saido Berahino, reprezentant Burundi jest wolnym zawodnikiem po zakończeniu kontraktu w Sheffield Wednesday (zaledwie 1370 rozegranych minut i 8 bramek) – napisał Janekx89 w swojej publikacji na portalu Goal.pl.

Źródło: Janekx89

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.