Były piłkarz ekstraklasowych klubów podpisał kontrakt z beniaminkiem trzeciej ligi

38-letni Paweł Sasin został nowym zawodnikiem Polonii Nysa. Doświadczony zawodnik trafił do trzecioligowego zespołu z Arki Gdynia na zasadzie transferu definitywnego i podpisał roczną umowę.

– Tak doświadczonego i ogranego na wysokim poziomie jeszcze w Nysie nie było. Nasza młoda drużyna z pewnością będzie miała się od kogo uczyć a i sam Paweł mimo 38 lat z pewnością będzie wzmocnieniem kadry i zawodnikiem, który weźmie na siebie ciężar gry – czytamy na oficjalnej stronie Polonii Nysa.

38-letni Paweł Sasin jest wychowankiem Beniaminka Radom, z którego w wieku 17 lat przeniósł się do stolicy Dolnego Śląska i został zawodnikiem SMS Wrocław. Stamtąd trafił do Śląska, w którego barwach zadebiutował w ekstraklasie w 2001 roku.

Kolejnym klubem w karierze bocznego obrońcy był poznański Lech. Tutaj zaczęła się jego przygoda z futbolem na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce.

Półtora roku spędził w „Kolejorzu”, dwa lata w Koronie Kielce, 2,5 roku w Cracovii, rok w Górniku Łęczna, rok w Warcie Poznań, dwa lata w ŁKS-ie Łódź i rok w Dolcanie Ząbki, a następnie 6,5 roku ponownie w Łęcznej, skąd trafił do Arki Gdynia.

W ubiegłym sezonie w barwach ostatniego z wymienionych klubów rozegrał łącznie cztery spotkania.

Jego łączny bilans w ekstraklasie wynosi 207 meczów, 7 goli i 21 asyst. W I lidze – 162 spotkania, 5 bramek, 6 ostatnich podań. Na poziomie II ligi – 30 występów, 2 asysty. W Pucharze Polski natomiast pojawiał się na murawie 41-krotnie, notując po jednym golu i asyście.

Sasin rozegrał cztery mecze w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Polonia Nysa jest beniaminkiem trzeciej ligi. W nadchodzącym sezonie będzie występować w trzeciej grupie tych rozgrywek.

Źródło i foto: Polonia Nysa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.