Szwedzki pomocnik zawodnikiem Rakowa

Gustav Berggren na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa!

24-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy zawodnik Rakowa swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach klubu GAIS Göteborg, z którego w 2014 roku trafił do BK Häcken. Debiut w seniorskiej drużynie zanotował 25 lutego 2015 roku w meczu Pucharu Szwecji przeciwko Östers IF. W lipcu 2017 roku Berggren powędrował na kilkumiesięczne wypożyczenie do Varbergs BoIS na zaplecze szwedzkiej ekstraklasy. Tam rozegrał 15 meczów. Następnie wrócił do BK Häcken, dla którego wystąpił łącznie w 154 spotkaniach, zdobywając 12 bramek oraz dokładając 17 asyst. Pomocnik w swoim CV ma również debiut w seniorskiej reprezentacji Szwecji. 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Wygląda na to, że Raków robi coś wielkiego i chcę być tego częścią. To był główny powód. Myślę, że rozwinę się tutaj jako człowiek i jako piłkarz. Naprawdę nie mogę się tego doczekać – mówi Gustav Berggren. 

– Gustav to zawodnik z dużym potencjałem, który był wyróżniającym się piłkarzem szwedzkiej ekstraklasy. Liczymy, że zwiększy rywalizację na pozycjach „sześć” i „osiem”, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów sportowych. Jego atutem jest gra do przodu i kreowanie akcji ofensywnych – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

Foto: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa).

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.