fbpx

Jagiellonia Białystok pozyskała młodzieżowego reprezentanta Polski

Miłosz Kurzydłowski, reprezentant Polski do lat 17, został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 

17-letni środkowy obrońca podpisał z białostockim klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Pochodzący ze Szczecinka zawodnik od roku jest podporą reprezentacji Polski do lat 17. W ostatnim czasie bronił barw Akademii Lechii Gdańsk, a w maju wystąpił na mistrzostwach Europy U-17 w Izraelu. W zespole selekcjonera Dariusza Gęsiora grał i trenował wspólnie z wychowankami akademii Dumy Podlasia – Jakubem Lewickim i Bartoszem Bernatowiczem, a wcześniej także z innym rówieśnikiem z Jagiellonii – Oliwierem Wojciechowskim.

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Reissa Szczecinek otrzymuje regularnie powołania do młodzieżowej kadry, w której rozegrał łącznie 15 meczów. Podczas Euro U-17 w Izraelu zagrał dwa pełne spotkania. Miłosz Kurzydłowski był dwukrotnie zapraszany na testy do klubów Serie A – Genoa FC i Empoli FC. Trenował także z pierwszym zespołem Lechii Gdańsk, ale nie dane mu było zaliczyć debiutu.

Miłosz Kurzydłowski, fot. Jagiellonia Białystok

– Ściągamy piłkarza regularnie powoływanego do młodzieżowej reprezentacji Polski, który ma najwięcej występów spośród wszystkich zawodników w swojej kategorii wiekowej w narodowej kadrze. Obserwowaliśmy Miłosza przez długi czas, znamy jego wartość. Trafia do nas jako gracz, który może wiele dać Klubowi w przyszłości. Chcemy stawiać na młodych zawodników. Mamy nadzieję, że na ten moment Miłosz będzie regularnie występował w trzecioligowych rezerwach, ale w przyszłości zostanie następcą środkowych obrońców obecnie grających w pierwszym zespole. Tym ruchem uprzedzamy różne ewentualności, które mogą się wydarzyć za pół roku czy rok, jak odejście któregoś z zawodników „jedynki”. Chcemy, wybiegając w przyszłość, przygotować zawodnika do wejścia w ich buty. Miłosz ma ogromny potencjał. To dobrze znany zawodnik, starannie wyselekcjonowany. Nie tylko przez nas, również przez trenerów reprezentacji Polski – powiedział dyrektor Jagiellonii Łukasz Masłowski.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.