fbpx

Dwie czołowe drużyny ubiegłego sezonu wycofują się z rozgrywek sosnowieckiej A-klasy

A-klasa Sosnowiec w nadchodzącym sezonie będzie liczyć nie szesnaście, jak pierwotnie zakładano układając kalendarz, a czternaście zespołów. Z rozgrywek wycofały się kluby, które w poprzedniej kampanii zajęły drugie i trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsza kolejka sosnowieckiej A-klasy miała planowo zostać rozegrana 20-21 sierpnia. Inauguracja rozgrywek nastąpi jednak tydzień później z powodu wycofania się dwóch zespołów.

– Błękitni Sarnów wraz z Gminą Psary wycofały się. Mamy teraz 14 drużyn w lidze. Zaczynamy tydzień później, ale za to kończymy siedem dni wcześniej. Tu i tu dłuższe wakacje. W to nam graj. Pierwsza kolejka wciąż u nas, ale rywalem Przemsza Okradzionów – informuje Strażak Nowa Wieś na Twitterze.

Gmina Psary w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce w tabeli A-klasy Sosnowiec. Zespół zdobył 59 punktów, odnosząc 19 zwycięstw, dwukrotnie remisując i siedmiokrotnie doznając porażki. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy trzeciej drużyny poprzedniej kampanii na A-klasowych boiskach. O wycofaniu się tego zespołu z rozgrywek poinformował Strażak Nowa Wieś na Twitterze oraz Iskra Psary za pośrednictwem Facebooka. Klub Gmina Psary nie prowadzi mediów społecznościowych.

Również próżno szukać wzmianki o wycofaniu się z rozgrywek w mediach społecznościowych Błękitnych Sarnów. Informację zamieściły (podobnie jak w przypadku Gminy Psary) Strażak i Iskra.

Błękitni w ubiegłym sezonie uplasowali się na drugim miejscu w tabeli sosnowieckiej A-klasy z dorobkiem 67 „oczek”. Drużyna z Sarnowa odniosła 21 zwycięstw, zanotowała 4 remisy i trzy porażki. W barażach o awans do Klasy Okręgowej zespół Błękitnych zmierzył się z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. W pierwszym meczu przegrał 0:1, a w rewanżu zremisował 2:2.

Źródło: Strażak Nowa Wieś, Iskra Psary, własne

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.