Piłkarskie derby Poznania na stadionie przy Bułgarskiej. Gospodarzem jest… Warta

Na 18 września zaplanowano mecz Warty Poznań z Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gospodarzem będzie Warta, ale tym razem derby zostaną rozegrane na stadionie przy Bułgarskiej. 

Piłkarze Warty Poznań swoje mecze ligowe rozgrywają na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim i to tam odbyły się dwa poprzednie pojedynki derbowe z “Kolejorzem”. Najbliższe spotkanie będzie wyjątkowe. Warta w czerwcu obchodziła 110-lecie powstania, a w marcu swoje stulecie świętował Lech. W związku z tymi jubileuszami zaplanowane na 18 września, na godz. 17:30 starcie “Zielonych” z “Kolejorzem” odbędzie się na stadionie przy ul. Bułgarskiej. 

– Jako mieszkańcy Poznania bardzo cieszymy się z tego, że w najwyższej klasie rozgrywkowej możemy kibicować aż dwóm zespołom. Zarówno Warta, jak i Lech to kluby, które mają w dorobku wiele sukcesów oraz bogatą historię, które na stałe zapisała się na kartach miasta, nie tylko tych sportowych. Poznaniacy zawsze wiernie wspierali oba zespoły i z dumą przekazują swoją pasję młodszym kibicom, a rozmowy o meczach do dziś łączą pokolenia – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta.

– Derby Poznania są wyjątkowym wydarzeniem i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Cieszy również, że mecze te toczą się w przyjaznej atmosferze. Jestem przekonany, że po raz kolejny będzie to niezapomniane wydarzenie dla poznaniaków i mam nadzieję, że oba zespoły stworzą fantastyczne widowisko sportowe – podkreślił.

Oba kluby podpisały umowę na organizację tego meczu, a zgodę na przeniesienie spotkania z Grodziska Wlkp. do Poznania wyraziła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. O fakcie rozegrania najbliższych derbów w stolicy Wielkopolski poinformowano podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Poznania.

– Cieszymy się, że derby Poznania będą miały miejsce w… Poznaniu. I to zarówno jesienią, jak i wiosną. To bardzo dobra wiadomość dla kibiców obu drużyn, którzy mamy nadzieję bardzo licznie zapełnią stadion przy Bułgarskiej i stworzą niepowtarzalną atmosferę – podkreśla prezes Lecha Karol Klimczak.

– Dziękujemy Miastu Poznań oraz panu prezydentowi za wielką życzliwość i olbrzymie zaangażowanie, dzięki któremu udało się doprowadzić ten projekt do finału. Organizacyjnie jesteśmy doskonale przygotowani do meczu derbowego. Od dłuższego czasu pozostajemy w stałym kontakcie z Wartą i władzami Miasta. Mam nadzieję, że obie drużyny stworzą przy Bułgarskiej niezapomniane widowisko godne derbów Poznania! – dodaje.

– Najbliższe derby to szczególna okazja. Każdy z klubów obchodzi w tym roku rocznicę swojego powstania. Uznaliśmy, że w roku jubileuszu 110-lecia Warty i 100-lecia Lecha warto nadać temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. Miasto udostępniło nam stadion na preferencyjnych warunkach, dlatego zgodziliśmy się i wspólnie zorganizujemy to wyjątkowe spotkanie z nadzieją, że dopiszemy w ten sposób kolejny rozdział do niezwykłej rywalizacji dwóch największych klubów piłkarskich w stolicy Wielkopolski. Wierzymy, że tego popołudnia kibice będą świadkami prawdziwego futbolowego święta – mówi prezes Warty, Bartosz Wolny.

– W tym meczu gościnnie zagramy jako gospodarze na stadionie przy ul. Bułgarskiej, chcemy jednak w bliskiej przyszłości takie mecze rozgrywać na stadionie w Poznaniu przy Drodze Dębińskiej 12 – dodaje.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.