17-latek z Escoli Varsovia został zawodnikiem beniaminka PKO BP Ekstraklasy

Dawid Drachal, reprezentant Polski do lat 17 na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Miedzi Legnica z Escoli Varsovia. Ofensywny pomocnik podpisał 3-letni kontrakt.

17-latek pierwsze piłkarskie szlify zdobywał w Broni Radom oraz radomskim Ajaksie. Następnie trafił do Escoli Varsovia, w której występował w Centralnej Lidze Juniorów. W warszawskim klubie zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski do lat 17 Dariusza Gęsiora. W narodowych barwach rozegrał 8 spotkań, zdobywając jednego gola – w meczu z Francją, podczas turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 17.

Ofensywny pomocnik występować może również w linii ataku. Z Miedzią związał się 3-letnim kontraktem, a w trwającym sezonie dołączy do szerokiej kadry pierwszego zespołu.

– Przede wszystkim mieliśmy bardzo dużo czasu, żeby mu się przyjrzeć. Był z nami na obozie i długo trenował z drużyną. Jest to jeden z większych talentów, jeżeli chodzi o ten rocznik w Polsce. Dużo rozmawiałem też z trenerami reprezentacji młodzieżowej, w której grał. Posiada ogromny potencjał, a my rozglądamy się za takimi piłkarzami. Oczywiście konkurencja w Polsce jest ogromna, ale widać było też, że Dawid jest zdeterminowany, aby do nas przyjść. Spodobało mu się jak wygląda nasza praca. Jeżeli chodzi o pozycje ofensywne, jest to bardzo uniwersalny gracz. Niezły z piłką. Potrzebuje jeszcze ogrania, ale to przyjdzie z wiekiem – charakteryzuje piłkarza trener Wojciech Łobodziński.

Fot. Biuro Prasowe Miedzi Legnica

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.