fbpx

Zagłębie Lubin wypożyczyło napastnika z duńskiego Aarhus GF

Nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin został 23-letni Dawid Kurminowski! Były młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Miedziowych na zasadzie rocznego wypożyczenia z Aarhus GF. W umowie została zawarta również opcja wykupu.

Dawid Kurminowski urodził się 24 lutego 1999 roku w Śremie. Na początku swojej przygody z piłką reprezentował barwy dwóch poznańskich zespołów – Warty oraz Lecha.

W styczniu 2018 roku po raz pierwszy w swojej karierze wyjechał z kraju, ponieważ Kolejorz wypożyczył Dawida do przedstawiciela słowackiej Fortuna Ligi, Zemplin Michalovce. Dwa lata później Kurminowski trafił do innego klubu z kraju naszych południowych sąsiadów. Tym razem była to MSK Zilina, która pozyskała młodego Polaka na zasadzie transferu definitywnego. Był to niezwykle udany ruch zarówno dla klubu, jak i samego zawodnika. W sezonie 2020/2021 Kurminowski został królem strzelców słowackiej ekstraklasy z liczbą 19 bramek.

Osiągnięcie napastnika przykuło uwagę działaczy Aarhus GF, które latem poprzedniego roku zdecydowało się pozyskać Dawida. Dotychczas w koszulce duńskiego klubu Kurminowski rozegrał 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Dawid Kurminowski dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Napastnik będzie występował z numerem 90 na koszulce.

– Szukaliśmy napastnika, który wzmocni pierwszą linię, a przy tym będzie zawodnikiem o nieco innej charakterystyce niż pozostali piłkarze w tej formacji. Dawid jest szybki, dynamiczny, dlatego dzięki temu transferowi trener Stokowiec zyskuje dodatkowe pole manewru w ataku. Pozyskujemy młodego, perspektywicznego Polaka, który miał co prawda ostatnio trudny okres w Danii, ale wcześniej udowodnił, że potrafi być bardzo skuteczny. Dawid potrzebuje teraz zaufania, a my jesteśmy przekonani, że w Zagłębiu ma idealne warunki ku temu, by udowodnić swoją wartość. Witamy na pokładzie i życzymy wielu goli – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

– Z Dawidem byliśmy w kontakcie od dłuższego czasu. Był on naszym priorytetem do pozyskania jako zawodnik, który wpisuje się w modelowy przykład budowy naszego zespołu. Polak, który grał w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Wypożyczyliśmy go z duńskiego klubu. Opcja transferu była dla nas też bardzo istotna i jest ona jak najbardziej realna. Jeżeli Dawid sprawdzi się na polskich boiskach, to ta opcja jest w naszym zasięgu. Dawid, życzymy powodzenia i czekamy na bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Trwało to trochę czasu, ale w końcu się udało i jestem w Lubinie. Jestem bardzo zadowolony i czekam na najbliższe mecze. Mam duże oczekiwania, a także mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – mówi Dawid Kurminowski.

Fot. Biuro Prasowe Zagłębia Lubin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.