Dariusz Marzec, nowy trener Wieczystej: W Stali Mielec też była mocna szatnia. Ja się nie boję

Dariusz Marzec, który od wtorku 6 września jest trenerem Wieczystej Kraków, udzielił pierwszego wywiadu po podpisaniu kontraktu z beniaminkiem III ligi.

52-letni krakowianin to były piłkarz Wisły. Jako trener juniorów „Białej Gwiazdy” w 2014 roku doprowadził ich do mistrzostwa Polski. W 2020 wprowadził do ekstraklasy Stal Mielec, później pracował w Arce Gdynia.

Marzec z krakowskim klubem podpisał pan kontrakt na dwa lata. Szkoleniowiec w rozmowie z portalem „Gol24”, odpowiedział m.in. na pytanie o cel jaki postawił przed nim właściciel Wieczystej.

– Jaki jest cel, to ja przychodząc wiedziałem, bo projekt jest znany już od dłuższego czasu. I o tym nawet nie rozmawialiśmy, nie trzeba było o tym mówić. Ja zostałem wkomponowany w cel, który już dawno został postawiony – powiedział.

To nie było tak, że dostałem propozycję i po prostu miałem zdecydować, czy ją przyjmę. Nie. Zostałem naprawdę porządnie wypytany przez dyrektora sportowego na temat znajomości drużyny, to była megamerytoryczna rozmowa o szczegółach. Ja generalnie chodzę na wiele meczów. Odkąd wróciłem do Krakowa, jestem praktycznie na każdym meczu Wisły, jeżdżę do Niepołomic na Puszczę. Obejrzałem też parę meczów Wieczystej. Byłem na finale Pucharu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, byłem na obu meczach barażowych o awans do III ligi. Poznałem tę drużynę – podkreślił.

Dariusz Marzec w szatni Wieczystej spotka wielu utytułowanych zawodników, którzy z niejednego piłkarskiego pieca jedli chleb. Kilku z nich to bardzo mocne osobowości.

– To jest wyzwanie, natomiast ja się wyzwań nie boję. W Stali Mielec czy Arce Gdynia też szatnie były bardzo mocne. I nie było problemu, jeżeli chodzi o relacje z zawodnikami. Myślę, że tutaj też wszystko pójdzie w dobrą stronę – zaznaczył szkoleniowiec.

Dariusz Marzec zadebiutuje w roli trenera Wieczystej w meczu z liderem tabeli czwartej grupy III ligi, czyli rezerwami Cracovii.

– Zawsze najbliższy mecz jest najważniejszy. W tym przypadku złożyło się tak, że akurat z Cracovią II, więc tym bardziej tak jest – podsumował.

Wieczysta Kraków zajmuje czwarte miejsce w tabeli z pięciopunktową stratą do drugiego zespołu „Pasów”.

Źródło: Gol24

Foto; Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.