Zawodnicy Gwardii Koszalin nie oddali strzału na bramkę, ale…powalczyli ich kibole (WIDEO)

W sobotnim meczu IV ligi zachodniopomorskiej pomiędzy Flotą Świnoujście a Gwardią Koszalin byliśmy świadkami „zadymy”, którą wywołali kibole drugiego z wymienionych zespołów.

Zespół ze Świnoujścia jest liderem rozgrywek z kompletem punktów na koncie. Flota była oczywiście faworytem starcia z Gwardią Koszalin i udowodniła swoją wyższość na murawie. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0, a goście – jak informuje Norbert Skórzewski, ekspert od piłki nożnej w województwie zachodniopomorskim – nie oddali strzału na bramkę. Za to kibole Gwardii wzięli udział w innym pojedynku, w odmiennej dyscyplinie sportu, czyli tzw. ” boiskowej napierdal***e”.

– Piłkarze Gwardii Koszalin nie oddali strzału na bramkę, to chociaż kibice powalczyli XDDD – napisał na Twitterze Skórzewski i zamieścił poniższy filmik.

– Tuż po strzeleniu gola (54. minut) pseudokibice Gwardii, najwyraźniej pogodzeni z tym, że Flota nie pozwoli sobie odebrać już tej przewagi, postanawiają poszukać innych wrażeń. Wyłamują 2 przęsła w ogrodzeniu i w poprzek boiska biegną do sektora Floty. Wywiązuje się bójka. Przerwa trwa kilkanaście minut – czytamy w mediach społecznościowych klubu ze Świnoujścia.

Flota po sobotnim zwycięstwie umocniła się na pozycji lidera rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej z kompletem 24 punktów. Zespół z Koszalina zajmuje szóste miejsce w tabeli. Gwardia do tej pory zgromadziła 14 „oczek”.

Flota Świnoujście – Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)

1:0 Damian Staniszewski 6. minuta z karnego

2:0 Kostiantyn Karaman 24. minuta

3:0 Kostiantyn Karaman 54. minuta

Flota: Daniel Kusztan, Szymon Graf, Michał Stasiak, Błażej Jezierski (61 Adam Wiejkuć), Patryk Harkot, Dmytro Szewczuk (71 Roman Dziuba), Kamil Poźniak, Jakub Graf (64 Filip Adamski), Krystian Peda, Damian Staniszewski (61 Dawid Drumlak), Kostiantyn Karaman (83 Michał Barański).

Trenerzy: Marcin Adamski, Rafał Wiśniewski.

Gwardia: Adrian Hartleb, Cezary Bać (69 Jakub Karpiński), Fabian Walaszczyk, Marcin Gawron, Daniel Wojciechowski, Daniel Chyła, Gracjan Burski (46 Kacper Pawlak), Robert Koziński (74 Mateusz Wróblewski), Gabriel Szygenda (90+5 Maksymilian Boczek), Mateusz Myśliński (67 Wiktor Sawicki), Patryk Smykowski (82 Kornel Ryczowski).

Trener: Ireneusz Kościelniak.