fbpx

Reprezentanci Polski w polonijnym klubie w Holandii

W Polonii Venlo, polonijnym klubie uczestniczącym w rozgrywkach niższych ligach holenderskich, występują reprezentanci Polski.

Polonia Venlo w przeszłości kilkakrotnie gościła już na łamach Galaktycznego Futbolu. Polonijny klub rozwija się prężnie, dbając również o medialną stronę swojej działalności. Dziś kilka zdań o Jakubie i Sebastianie Guzach, braciach bliźniakach występujących w tym polonijnym zespole. Ich historia jest o tyle ciekawa, że obaj są osobami słabo slyszącymi. Sylwetki bliźniaków przybliżył Mariusz Ćwik, odpowiedzialny za social media w Polonii Venlo.

– Jakub i Sebastian Guzowie to osoby słabo słyszące. Mimo tego, doskonale radzą sobie z piłką przy nodze. Nie odstają od reszty zawodników, gdy pojawiają się na boisku, a przecież piłka nożna to sport drużynowy, zawodnicy potrzebują komunikacji. Bracia nie widzą problemu w grze ze słyszącymi ludźmi – mówi Mariusz.

– Dodatkowo, są reprezentantami Polski osób niesłyszących. Postanowili wyjechać do Holandii. Nie uciekali od piłki nożnej, bowiem szukali klubu, który da im szansę. Trafili w końcu na Polonię Venlo, polski klub występujący w holenderskiej lidze okręgowej. Drużyna od sztabu szkoleniowego po zawodników składa się z osób pochodzenia polskiego – dodaje.

– Jakub oraz Sebastian szybko zaaklimatyzowali się w naszym zespole. Pierwszy z nich nawet strzelił już bramkę w sparingu z drużyną z Tilburga. Zawodnicy mają za sobą również debiuty w Pucharze Holandii. Jak obydwaj podkreślają: „Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej drużyny. Możemy stworzyć wielki sukces” – podsumowuje Mariusz Ćwik.

Pozostaje życzyć bliźniakom powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.

Poniżej osiągnięcia Jakuba i Sebastiana w reprezentacji Polski osób niesłyszących.

– 17. miejsce na ME 2015 w Niemczech
– 1. miejsce na ME 2016 do lat 21 w Polsce
– 5. miejsce na ME 2018 do lat 21 w Szwecji
– 13. miejsce na MŚ 2019 w piłce halowej do lat 21 w Szwajcarii
– 8. miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych 2022 w Brazylii.

Dodatkowo Jakub do swoich osiągnięć może dopisać 6. miejsce w Finlandii na ME 2018 w futsalu osób niesłyszących.

Fot. Aleksandra Rucka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.