Zbigniew Boniek: Gdybym był prezesem PZPN, Paulo Sousa wciąż byłby selekcjonerem

Zbigniew Boniek na antenie Kanału Sportowego w programie „Niech gadają” wypowiedział się na temat Paulo Sousy. 

Były prezes PZPN stwierdził, że przed zatrudnieniem Portugalczyka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, pytał wiele osób o opinię na jego temat. Boniek wciąż podtrzymuje swoje zdanie, że Sousa jest fantastycznym fachowcem. Wiceprezydent UEFA dodał też, że gdyby on wciąż był szefem PZPN, portugalski trener wciąż prowadziłby naszą drużynę narodową.

– Wiedziałem wszystko o Paulo Sousie. Zebrałem informacje na lewo i prawo. Nie znalazłem ani jednego feedbacku, w którym ktoś źle o nim powiedział. Wszyscy – jako o trenerze – mówili o nim dobrze – powiedział.

– Uważam, że gdybym był prezesem PZPN, Paulo Sousa wciąż byłby selekcjonerem reprezentacji Polski. Nie poszedłby do Flamengo i nie byłoby takiego problemu. Nastąpiło jednak wiele rzeczy, które spowodowały, że stało się, jak się stało – podkreślił.

– Piłkarze mieli o nim bardzo dobre zdanie. Lubili jego treningi i grę u niego. Lewandowski był w siódmym niebie, bo drużyna była zbudowana po to, żeby grać ofensywnie. Kiedy widziałem mecz Polska – Hiszpania na mistrzostwach Europy, zobaczyłem skład, to powiedziałem: „Boże drogi, jak my się na nich rzucimy, to pójdą z kontry i strzelą nam pięć bramek” – mówił Boniek.

Były prezes PZPN zabrał głos również na temat okolicznością, w których Sousa pożegnał się z reprezentacją.

– Postąpił tak, jak postąpił. W naszej rzeczywistości wyszło tak, że uciekł z Polski, co jest nieprawdą. Jeśli w PZPN powiedzieliby mu „nigdzie nie jedziesz, jesteś dalej naszym trenerem”, to nie byłoby tematu. Nie chcę go jednak bronić, bo jest nie do obronienia – podsumował Boniek.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.