Niższe Ligi w serwisie Galaktyczny Futbol. Nowy sezon i nowe rozdanie

Galaktyczny Futbol założyłem ponad 2 lata temu, głównie za namową Kamila Jackiewicza LZS-u Krynki, Pawła Danielaka z MKS-u Szczawno-Zdrój, a także Piotra Chodkiewicza z Naprzodu Świbie i Przemysława Piotrowskiego z Unii Ciechanowiec. Z założenia serwis miał promować kluby piłkarskie z Niższych Lig. Projekt do pewnego czasu spełniał ten cel. Potem „coś” zaczęło zgrzytać we współpracy z przedstawicielami amatorskich zespołów.

Od początku istnienia GF działam praktycznie sam. Swoje teksty zamieszczało również kilka innych osób, ale ze względu na natłok zajęć, nie mogły one dłużej ze mną współpracować. Tym bardziej też, że działały one całkowicie pro bono, gdyż monetyzacja portalu jest prawie żadna i nie było mowy o wynagrodzeniu. Ciągnę więc ten wózek sam.

Nie chcę tutaj opisywać, dlaczego od kilku miesięcy wiadomości z Niższych Lig pojawiają się sporadycznie na Galaktycznym. Wina leży po obu stronach, zarówno mojej, jak i też klubów, które tak ochoczo przez jakiś czas ze mną współpracowały, a z czasem popadły w marazm i apatię.

Działalność takiego serwisu jak GF, na którym próbuję promować piłkę z najniższych szczebli rozgrywkowych, opiera się na informacjach przekazywanych przez kluby. Często były to nawet gotowe do publikacji materiały, jak w przypadku tych nadsyłanych przez wspomnianego wyżej Pawła Danielaka z czy Krzyśka Bigasa z KS-Gwoździany. Podaję tylko te dwa przykłady, choć podobnych, chętnych do współpracy działaczy, było oczywiście o wiele więcej.

Bez przekazu z klubów, nie ma możliwości, aby w pełni oddać to, co się aktualnie dzieje w amatorskich ligach. Surfowanie po mediach społecznościowych i wyłapywanie informacji jest częścią funkcjonowania portalu, ale dopiero info na gorąco, to esencja i prawdziwa magia Niższych Lig.

Z powodu coraz mniejszego zainteresowania klubów współpracą, zacząłem zamieszczać więcej informacji ze świata tego tzw. wielkiego futbolu. Wpłynęło to oczywiście pozytywnie na liczbę odsłon portalu, ale przecież nigdy o to nie zabiegałem. Przyszedł więc czas na refleksje…

Postanowiłem, że jeszcze raz w pełni „rzucę się” na głęboką wodę Niższych Lig, nie zapominając również o świecie wielkiej piłki, gdyż takie informacje również powinny pojawiać się na stronie internetowej, co widać po zainteresowaniu czytelników.

Zapraszam więc do współpracy wszystkie chętne kluby, które chciałyby zaistnieć na Galaktycznym. Podejdziemy do tego na spokojnie, bez szumnych nazw, jak poprzednio, typu „Medialny Patronat” itd. Z chęcią zamieszczę znów na stronie ciekawostki z Waszych klubów, relacje meczowe, fotki, filmiki. Wszystko co może służyć promocji piłki nożnej z niższych ligowych szczebli. Aby projekt znów „zatrybił” potrzebne jest Wasze wsparcie i oczywiście chęć kooperacji.

Informacje proszę przesyłać na email galaktycznyfutbol@gmail. com, a także na messenger Galaktycznego Futbolu na Facebooku lub w wiadomościach prywatnych na Twitterze – https://twitter.com/GalaktycznyFut1 lub https://twitter.com/grzegorz205

Możliwy jest również kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam wszystkich Galaktycznych.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.