fbpx

Boniek przejechał się po Lewandowskim: „On nie może pokazywać ciągle kolegom – ty idź tam, ty tam”

Zbigniew Boniek w „Prawdzie Futbolu” odniósł się do zachowania Roberta Lewandowskiego podczas meczu z Holandią.

Podczas czwartkowego spotkania przeciwko „Oranje”, Robert Lewandowski sporo gestykulował i krzyczał w kierunku swoich kolegów. Z minuty na minutę był coraz bardziej sfrustrowany, a po jego zachowaniu widać było, że jest niezadowolony z tego jak wygląda gra reprezentacji Polski. Kapitan naszej drużyny narodowej chyba zapomniał, że nie ma u boku Pedriego, Gaviego i Dembele, ale Linettego, Frankowskiego czy Krychowiaka.

Do zachowania „Lewego” odniósł się Zbigniew Boniek, który nie szczędził mu pochwał, ale także wbił szpilę snajperowi Barcelony.

– Nie podobało mi się, jak Lewandowski reagował na niektóre sytuacje na boisku. Robert to papież polskiej piłki. Guru. Absolutnie top player. Dlatego niektóre jego gesty są niepotrzebne. Sami potrafimy ocenić, czy jest dobrze obsługiwany – powiedział Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w „Prawdzie Futbolu”.

– On nie może pokazywać ciągle kolegom – ty idź tam, ty tam. Trochę to nie pasuje tej klasy piłkarzowi. Każdy zawodnik – nawet lider – wychodzi w drużynie, aby przez dziewięćdziesiąt minut dać z siebie maksa. Wszyscy, co grali w piłkę zdają sobie sprawę, że to wspólna sprawa. Trzeba cały mecz zagrać na najwyższych obrotach. I taka jest też rola Roberta – dodał były prezes PZPN.

Boniek odniósł się również do systemy gry preferowanego przez Czesława Michniewicza. W wygranym barażu ze Szwedami Polacy zagrali z czterema obrońcami i to ustawienie zdało egzamin. 

– Jak coś dobrze funkcjonuje, to po co zmieniać? Cóż – trener doszedł do wniosku, że chce to zrobić. A my oceniamy efekty. A w czwartek efekt był… żenujący – stwierdził „Zibi”.

Źródło: Prawda Futbolu

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.