fbpx

Skandal na meczu wielkopolskiej 5 ligi. Sędzia wydmuchał 1,2 promila alkoholu

Sędzia meczu trzeciej grupy wielkopolskiej 5 ligi, w którym zmierzyły się Zefka Kobyla Góra i Astra Krotoszyn, „wydmuchał” 1,2 promila w trakcie kontroli po zakończeniu spotkania.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 25 września i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy (Zefka Kobyla Góra) 2:0. Mecz podobnych do setek innych rozgrywanych co weekend w polskich Niższych Ligach, przeszedłby bez echa do historii, gdyby nie pan arbiter. Otóż sędzia tego pojedynku postanowił dla kurażu wzmocnić się przed spotkaniem i uczynił to tak skutecznie, że – jak się okazało już po meczu – w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Ale od początku…

Jak informują obserwatorzy tego spotkania, sędzia już od pierwszych minutach zachowywał się co najmniej dziwnie. Jak podaje lokalny serwis ostrzeszowinfo.pl, zawodnicy i sztab szkoleniowy zespołu Astry skarżyli się na decyzje podejmowane przez arbitra z Kalisza. Mariusz Ratajczak, kierownik drużyny z Krotoszyna postanowił zgłosić sprawę na policję.

– To się nie mieści w głowie, że ktoś może tak mecz prowadzić. Jeżeli zawody prowadziła osoba w stanie nietrzeźwym, to one moim zdaniem są nieważne. Na pewno będziemy żądali ich powtórzenia, bo uważam, że pewne sytuacje wypaczyły wynik. Uważam, że dwa karne nam się należały – skomentował kierownik Astry, cytowany przez ostrzeszowinfo.pl.

Po zakończeniu meczu na stadionie pojawił się policyjny patrol. Arbiter został „zaproszony” do kontroli trzeźwości i okazało się, że 29-latek był pod wpływem alkoholu. Wynik: 1,2 promila alkoholu.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych stanie przed sądem.

O sprawie poinformowany został Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

– Jeżeli chodzi o konsekwencje, to są to konsekwencje określone regulaminem dyscyplinarnym PZPN i decyzję będzie podejmował Wydział Dyscypliny – mówi Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z ostrzeszowinfo.pl.

– Bardzo dawno nie mieliśmy takiego przypadku, jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe, bo był jakiś przypadek, że rozgrywki amatorskie sędziowali sędziowie w stanie nietrzeźwości. Ja przyznam się szczerze, jak pracuję osiem lat w związku, nie pamiętam takiej sytuacji. Na pewno jest to sytuacja, która absolutnie nie powinna się zdarzyć i chociażby ten fakt, że jest to przypadek pierwszy na prawie 10 lat, pokazuje, że nie jest to sytuacja powszechna, tylko absolutnie nadzwyczajna – podkreśla rzecznik WZPN.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zefki 2:0. Zespół gości uważa jednak, że decyzje podejmowane przez sędziego były dla nich krzywdzące i żąda anulowania wyniku spotkania.

 Na tyle na ile znam regulamin, to nie ma chyba możliwości regulaminowej, żeby wynik anulować. Nie wiem, jak wygląda sytuacja, bo nie widziałem protokołów czy kluby złożyły jakiś protest poza protokołem odnośnie arbitra. Trochę więcej będę mógł powiedzieć jutro lub pojutrze. Na razie do nas spływają informacje, a muszą jeszcze spłynąć dokumenty plus kluby mają 48 godzin na złożenie protestu. Jeżeli on spłynie, to będzie analizowany przez Wydział Dyscypliny i nasz prawny – analizuje Bartosz Aleksandrowicz.

Z informacji, które udało mi się uzyskać, sędzia został zawieszony do czasu wyjaśnienia niedzielnych wydarzeń.

Sprawa jest już szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Źródło: ostrzeszowinfo.pl, własne, Twitter

Foto Alexander Fox | PlaNet Fox z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.