fbpx

Jerzy Dudek wycofał się ze swego pomysłu z Sousą: Lepiej palnąć głupstwo, żeby wszyscy o tym mówili

Kilka dni temu Jerzy Dudek zaproponował, aby Paulo Sousa wrócił do reprezentacji Polski. Byłemu bramkarzowi oberwało się od ekspertów i kibiców. Teraz wycofał się ze swojego pomysłu.

– Prezes Cezary Kulesza powinien przeprosić się z Paulo Sousą, dopóki jest jeszcze wolny, bo może on będzie w stanie coś pozytywnego z tego bałaganu zbudować. Jeśli nie dojdzie do zmiany trenera, to Michniewicz powinien ratować się tym, co zrobił z kadrą U21. Ustawić drużynę ultradefensywnie, tak by walczyła o 0:0 – napisał Dudek w „Przeglądzie Sportowym”.

Teraz golkiper Realu Madryt i Liverpoolu podczas programu „Trzej przyjaciele z boiska” emitowanym na antenie „Kanalu Sportowego” przyznał, że jego opinia została wyrażona zbyt pochopnie. Swego zdania o co do stylu gry, który preferuje Czesław Michniewicz, jednak nie zmieni.

– Ostatnie trzydzieści minut po strzeleniu gola – rozpaczliwa obrona, gdy Walia cisnęła i przyparła nas do muru, a my nie byliśmy w stanie odzyskać kontroli nad meczem. Pomyślałem sobie: „Kurde, jeśli pojedziemy na mistrzostwa świata, grając futbol pełen bojaźni i asekuranctwa, kolejne mecze będą kończyć się rezultatami podobnymi do tego z Belgią”. Ta myśl zainspirowała mnie do trochę ostrzejszego felietonu. Wszyscy mnie znają, nie jestem kontrowersyjny w ten sposób, ale musimy się zastanowić, czy akurat z taką filozofią powinniśmy jechać na mundial, bo to może być zgubne – powiedział.

– Z taką grą nie mamy czego szukać w Katarze. Przespałem się za to z ideą apelowania o pogodzenie się z Paulo Sousą i powrót Portugalczyka do Polski. Biorę to na siebie. To było bardzo głupie z mojej strony, ale cóż, lepiej palnąć głupstwo, żeby wszyscy o tym mówili niż nie palnąć nic, żeby nikt nic o tym nie mówił – podsumował Jerzy Dudek.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.