fbpx

Piłkarki Ostrovii zszokowane warunkami sanitarnymi podczas meczu w Warszawie. „Toaleta? Można było skorzystać z pobliskich krzaczków”

Zawodniczki Ostrovii Ostrów Mazowiecka (IV liga mazowiecka) w ubiegłym tygodniu przegrały ligowe spotkanie z warszawskim KU AZS UW II 2:3. Na pierwszy plan wysunęły się jednak aspekty pozasportowe, a konkretnie warunki sanitarne jakie zespół gości zastał na obiekcie.

Spotkanie w ramach 6. kolejki IV ligi mazowieckiej kobiet zostało rozegrane 1 października. Gospodynie, zespół KU AZS UW II pokonał 3:2 drużynę Ostrovii i wyprzedził ją w tabeli.

Dwa dni później na fanpage’u klubu z Ostrowi Mazowieckiej pojawił się wpis, w którym poinformowano w jakich warunkach zawodniczki Ostrovii musiały się przebierać do meczu. Zamieszczono również zdjęcie, które dobitnie pokazuje obraz „nędzy i rozpaczy” jaki zastały piłkarki na obiekcie.

– Głównym bohaterem spotkania okazał się sędzia oraz warunki w jakich zostałyśmy przyjęte – czytamy na klubowym Facebooku.

– To nie jedyny problem. Nie było również węzła sanitarnego. Jako toaleta służył wypełniony toy-toy, ewentualnie można też było skorzystać z pobliskich krzaczków, a po meczu zamiast umywalki czekał na nas kanałek – dodaje Ostrovia.

W dosadnych słowach sytuację w kobiecym futbolu skomentowała pod postem Karolina Chaberek: „Patrząc na to co od dłuższego czasu się dzieje w kobiecej piłce nożnej, zadaję sobie pytanie – jak mamy być traktowane poważnie? Siły dla Was.”

Trudno uwierzyć, że w stolicy Polski, w XXI wieku, można zastać takie warunki sanitarne jak opisane powyżej. Na usta cisną się dosadne słowa, gdyż tylko one mogą wyrazić to co człowiek myśli o osobach, które „zafundowały” drużynie Ostrovii niesamowite atrakcje.

Podsumowując dodam tylko, że tym dziewczynom należy się ogromny szacunek za to, że jeszcze „chce im się chcieć” kontynuować futbolową pasję.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.