fbpx

Były piłkarz Górnika Zabrze podejrzany o udział w grupie przestępczej

Jacek W. jest członkiem galerii sław Górnika Zabrze, a jego wizerunek pojawił się na stadionie obok legendarnych piłkarzy tego klubu. Teraz, jak ujawnia „Gazeta Wyborcza”, były zawodnik jest podejrzany o udział w grupie przestępczej.

Jacek W. najbardziej znany stał się dzięki grze w Górniku Zabrze, w którym występował w latach 1997-2003 i od 2005 do 2006 r. Potem był m.in. zawodnikiem Cracovii czy Wisły Płock. Kibice zapamiętali go ze względu na waleczność w grze i fakt, że nigdy nie odstawiał nogi. Łącznie na poziomie ekstraklasy W. rozegrał 188 meczów.

Kilka lat temu Jacek W. definitywnie skończył z grą w piłkę. 48-latek wziął udział w jednej gali MMA, ale teraz wpadł w ogromne problemy.

– Jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, udział w rozbojach i posiadanie broni. Ma zakaz opuszczania kraju – twierdzi prokuratura, a jej stanowisko przytacza „Gazeta Wyborcza”.

Nazwisko Jacka W. pojawiło się w śledztwie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, członkowie której podawali się za oficerów policji. „Gazeta Wyborcza” przytacza słowa osoby znającej kulisy sprawy.

– Prawie wszyscy pochodzą z województwa śląskiego, większość z nich to wielokrotnie karani przestępcy. Podczas akcji posługiwali się elementami policyjnego umundurowania, kajdankami, paralizatorami, bronią.

Dwóch z zatrzymanych zdecydowało się pójść na współpracę z policją. To oni ujawnili, że W. miał zlecać i brać udział w napadach. Został zatrzymany przez CBŚP – pisze „Gazeta Wyborcza”.

– Jacek W. jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie kilku województw, udział w rozbojach oraz posiadanie broni. Zarzuty dotyczą lat 2016-2017 – powiedział prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Po aresztowaniu były piłkarz wyszedł na wolność. Jak podają czołowe polskie media, Górnik Zabrze nie zamierza usunąć Jacka W. z galerii sław.

Do sprawy odniósł się również rzecznik Górnika Zabrze.

„Klub nie posiada żadnej wiedzy na temat postawienia zarzutów byłemu piłkarzowi Górnika. Pan Jacek W. nie pełni obecnie żadnej funkcji w klubie. Na dzień dzisiejszy klub nie planuje kogokolwiek z Galerii Sław usuwać czy zasłaniać” – przekazał Konrad Kołakowski cytowany przez GW. 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy Onet

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.