fbpx

Komunikat Wisły Kraków w sprawie aktualnej sytuacji klubu

Wisła Kraków opublikowała oświadczenie podsumowujące ostatnie spotkanie właścicieli pierwszoligowego klubu.

Wygląda na to, że w Wiśle Kraków sytuacja między właścicielami powoli się uspokaja. Świadczyć o tym może komunikat, jaki klub opublikował w czwartek w imieniu prezesa Władysława Nowaka.

Doszło do spotkania wszystkich większościowych udziałowców, na którym zatwierdzono ich gotowość do przekazania zespołu w ręce nowego inwestora.

„Prezes zarządu TS Wisła Kraków SA – Pan Władysław Nowak – informuje, że w środę 12 października 2022 roku jednogłośnie przez wszystkich Właścicieli Klubu zatwierdzony został protokół ze spotkania, które odbyło się przed dwoma tygodniami – 28 września 2022 roku.

Dokument zawiera pełny przebieg dyskusji wraz ze wszystkimi ustaleniami w niezmienionym kształcie. Poprzednie informacje o braku zgodności wynikały wyłącznie z konieczności doprecyzowania składowych dokumentu, co pozwoliło na wypracowanie formy akceptowalnej przez każdego Współwłaściciela.

W szczególności protokół zawiera jednomyślną deklarację wszystkich uczestników spotkania o woli przekazania akcji Spółki za kwoty równe wyłącznie gotówkowemu zaangażowaniu poszczególnych Akcjonariuszy w przypadku znalezienia inwestora gotowego zagwarantować finansowanie TS Wisła Kraków SA na poziomie wyższym od tego, który są w stanie zapewnić obecni Właściciele.

Dodatkowo ustalony i zatwierdzony został przez wszystkich Akcjonariuszy mechanizm zmiany korelacji udziału w kapitale Klubu w przypadku nieproporcjonalnego w stosunku do obecnych udziałów finansowania w przyszłości. Pozwoli to zwiększyć udział w Spółce Akcjonariuszom przeznaczającym środki większe od pozostałych na dofinansowanie TS Wisła Kraków SA” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.