fbpx

Reprezentacje Polski Niesłyszących kobiet i mężczyzn w futsalu rozpoczynają rywalizację na mistrzostwach Europy

We włoskim Montesilvano 13 października rozpoczęły się mistrzostwa Europy w futsalu osób niesłyszących. W turnieju borą udział dwie polskie drużyny narodowe. O tytuł powalczą zarówno panie, jak i panowie w biało-czerwonych barwach.

W turnieju kobiet weźmie udział dziesięć reprezentacji podzielonych na trzy grupy. Nasze panie zmierzą się z Anglią i Holandią. Natomiast panom los przydzielił Czechów, Duńczyków oraz Hiszpanów (obrońcy tytułu).

Pierwsze spotkania nasze zespoły rozegrają w piątek 14 października. Reprezentacja kobiet zmierzy się o 14:30 z Holandią. O 18 natomiast na parkiet wyjdą nasi panowie. Ich rywalem będzie drużyna duńska.

Kolejny pojedynek w fazie grupowej nasze panie stoczą w sobotę (15 października) z Angielkami. Mężczyźni natomiast tego samego dnia spotkają się z faworytem turnieju Hiszpanią. Ostatni mecz w grupie biało-czerwoni rozegrają w niedzielę (16.10), a rywalem będą Czesi.

Terminarz mistrzostw Europy dostępny jest TUTAJ

***

W poprzednich mistrzostwach Europy w 2018 roku w Finlandii reprezentacja Polski mężczyzn zajęła szóste miejsce w Europie. Na rozpoczętym dziś turnieju nasz zespół chce utrzymać miejsce w czołówce. Awans na turniej w Montesilvano Polacy wywalczyli w marcu podczas eliminacji w Sarajewie. Biało-czerwoni pokonali Bośnię i Hercegowinę aż 12:2 oraz zremisowali 3:3 z Chorwacją, co dało pierwsze miejsce i bezpośrednią kwalifikację.

Wyjazd na mistrzowski turniej być może nie doszedłby do skutku, gdyż Polski Związek Sportu Niesłyszących jest w trudnej sytuacji finansowej i z własnych środków nie był w stanie zorganizować przygotowań do ME. Uruchomiono zrzutkę (link TUTAJ), reprezentację wsparli też sponsorzy i wyjazd na prestiżową imprezę stał się faktem.

W drodze do Montesilvano

Reprezentacja Polski osób niesłyszących w piłce nożnej i futsalu jest oparta na zawodnikach, którzy w 2016 roku zdobyli mistrzostwo Europy do lat 21.


Zainteresowani kibice mogą śledzić transmisje z turnieju na platformie YouTube. Link TUTAJ

Trzymajmy kciuki za nasze zespoły. Pierwsze mecze obu drużyn narodowych na ME już jutro.

Fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.