fbpx

Tatyna Dylągówka juniorami stoi. Nieoczekiwany sukces drużyny, która trenuje dopiero od trzech miesięcy

Działacze klubu Tatyna Dylągówka w czerwcu tego roku postanowili założyć zespół juniorów. Pomysł wprowadzono w życie, a sukces sportowy przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Tatyna Dylągówka jest klubem zrejestrowanym w strukturach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Zespół seniorów występuje w rozgrywkach trzeciej grupy rzeszowskiej Klasy B. Aktualnie, po sześciu kolejkach, plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Działacze Tatyny wpadli na pomysł, aby zmobilizować lokalną młodzież do większej aktywności fizycznej. Jak mówi Galaktycznemu Futbolowi Jakub Sztycharz, postanowiono w klubie założyć drużynę w kategorii juniorów młodszych.

– W czerwcu wpadliśmy na pomysł założenia juniorów u nas w klubie. Od lipca ruszyliśmy z treningami, Okres przygotowawczy trwał dwa miesiące. Udało nam się zorganizować obóz 4- dniowy w Cmolasie – mówi pan Jakub, który prowadzi zespół juniorów młodszych Tatyny Dylągówka.

– Po dwóch miesiącach treningów zaczęliśmy rozgrywki ligowe, bez większych oczekiwań, bo czego można spodziewać się od drużyny, która powstała kilkadziesiąt dni wcześniej – podkreśla szkoleniowiec.

– Pierwsza myśl przed rozpoczęciem rozgrywek była taka, że jak jesienią „ugramy” 15 na 27 możliwych do zdobycia punktów, to będzie super – dodaje Jakub Sztycharz.

Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania trenera. Jego drużyna po sześciu kolejkach ma na koncie komplet punktów i może pochwalić się niesamowitym bilansem bramkowym 36:3. Juniorzy młodsi klubu Tatyna Dylągówka zajmują drugie miejsce w tabeli.

– Pierwszy raz mam przyjemność bycia trenerem juniorów i po sześciu kolejkach jesteśmy na najlepszej drodze do awansu do ligi wojewódzkiej – z dumą podkreśla Jakub Sztycharz.

Wyniki meczów juniorów młodszych LKS Tatyna Dylągówka:

Unia Korniaktów Północny 13:0

Wólka Niedźwiedzka 6:0

Grom Handzlówka 2:1

Głuchowianka Głuchów 3:0

Grodzisk Dolny 4:2

Astra Medynia Głogowska 8:0

Już w sobotę podopieczni Jakub Sztycharz zmierzą z Iskrą w Jaworniku. Natomiast tydzień później dojdzie do spotkania na sczycie tabel. Tatyna stoczy pojedynek z liderem, zespołem Arki Albigowa.

***

Należy również dodać, że LKS Tatyna Dylągówka w sierpniu założył również sekcję piłki nożnej kobiet. Panie trenują w pocie czoła, ale drużyna nie została jeszcze zgłoszona do ligowych rozgrywek.

***

Fot. LKS Tatyna Dylągówka


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.