fbpx

Właściciel Wieczystej wejdzie z kasą do Wisły Kraków?

Janekx89, znany twitterowicz, a ostatnio felietonista, poinformował na łamach „Goal.pl”, że Wojciech Kwiecień, właściciel Wieczystej, ponownie rozważa wejście z kapitałem do Wisły Kraków.

Konflikt, który trwa w klubie z Reymonta przyniósł dymisję Jerzego Brzęczka z funkcji szkoleniowca, jak też rezygnację Jarosława Królewskiego, jednego ze współwłaścicieli. Wojna, gdyż takiego słowa można tutaj użyć, w Wiśle zaognia się coraz bardziej, a z Krakowa dochodzą coraz ciekawsze wieści.

Janekx89, który wie wszystko (lub nawet więcej) o polskim piekiełku piłkarskim, poinformował, że Wojciech Kwiecień, właściciel Wieczystej, ponownie rozważa wejście do „Białej Gwiazdy”.

– Przy sytuacji z ciągłymi wojenkami i niepewną sytuacją klubu namawiany przez środowisko kibiców i lokalnych przedsiębiorców do przejęcia większościowego pakietu akcji jest lokalny milioner Wojciech Kwiecień. Jak potwierdziłem w trzech źródłach, faktycznie mocno rozważa taki scenariusz, ale jedynie wraz z jakimś wspólnikiem lub firmą wspierającą. Przy ewentualnym wejściu w klub, chciałby zwiększyć budżet i zdecydowanie celować w zimowe wzmocnienia oraz przebudowę klubowych struktur, dążąc do upragnionego powrotu do Ekstraklasy – pisze Janekx89.

– Kwiecień tym bardziej mógłby odczuć podwójną satysfakcję, gdyż przed kilkoma laty został niesmacznie potraktowany przez „trio właścicielskie”, przekonane wtedy o swej nieomylności. Sytuację między szefostwem Wisły zaogniło zachowanie Tomasza Jażdżyńskiego, który niespodziewanie nie przelał na papier ustaleń z posiedzenia zarządu klubu. Zamiast tego nagle zmienił zdanie na zasadzie: nie, bo nie – dodał.

– Zmęczony sytuacją Błaszczykowski jest gotowy dobrowolnie odsprzedać swe udziały, tak jak Jarosław Królewski, obrażony obecnie na obecnego prezesa i jego świtę. Ewentualna zmiana struktury właścicielskiej może więc być głównie zależna od oczekiwań i planu Jadżyńskiego. Najbliższe tygodnie będą bardzo ważne dla przyszłości Białej Gwiazdy – zakończył Janekx89.

Źródło: Goal.pl/Janekx89

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.