fbpx

Michał Probierz znów „odleciał”, tym razem w sprawie hiszpańskiego El Clasico: Jesteśmy chorym krajem

Swoją opinią na temat dzisiejszego El Clasico podzielił się Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21. Szkoleniowiec, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych, często oderwanych od rzeczywistości wypowiedzi, znów „odfrunął”.

Mecze Relau Madryt z Barceloną, czyli El Clasico, od kilkudziesięciu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Transmisje z tego wydarzenia docierają do najdalszych zakątków naszego globu. Starcia „Blaugrany” z „Królewskimi” stały się bardzo istotną częścią historii piłki nożnej. Również w Polsce rywalizacja hiszpańskich gigantów jest rozkładana na czynniki pierwsze i żywo komentowana. W tym sezonie ogarnęło nas prawdziwe szaleństwo, gdyż w El Clasico zadebiutuje najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Ekscytacja jest jak najbardziej zrozumiała… jednak nie dla Michała Probierza, który nie rozumie, dlaczego eksperci i kibice w naszym kraju tak interesują się meczami Barcelony i Realu.

– Jesteśmy chorym krajem, że ekscytujemy się derbami Hiszpanii, czytamy i śledzimy tamtejszą prasę. Dla nas wszystko, co inne, jest ważniejsze. Mnie interesuje to, co się dzieje tu, na miejscu. Jedynie kibicuję Robertowi Lewandowskiemu, cieszę się, że gra w takim meczu i obserwuję, bo można się dużo nauczyć – stwierdził Michał Probierz w programie „Cafe Futbol” na antenie „Polsatu Sport”.

Wypowiedź trenera spotkała się z wielkim oburzeniem i krytyką ze strony zarówno dziennikarzy, jak i polskich fanów piłki nożnej.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.