fbpx

Puchar Polski Blind Football dla Śląska Wrocław!

Sekcja blindfutbolowa Śląska Wrocław odniosła kolejny wielki sukces. WKS pokonał Wisłę Kraków po serii rzutów karnych i sięgnął po Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław Blind Football powstał w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych i niedowidzących zawodników z Wrocławia i regionu. Największym sukcesem drużyny bez wątpienia jest zdobycie klubowego mistrzostwa świata podczas rozgrywanego w 2020 roku czempionatu w Bułgarii. Śląsk ma też na koncie zwycięstwa i medale międzynarodowych turniejów oraz Puchar Polski.

W tegorocznym turnieju o Pucharu Polski oprócz Śląska Wrocław brały udział trzy drużyny: Górnik Zabrze, Niewidzialni Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków.

– Podeszliśmy z dużym respektem do Wisły. W ich składzie jest sporo reprezentantów Polski i to oznaczało, że czeka nas naprawdę wymagające zadanie – mówi trener Śląska Wrocław Blind Football, Mikołaj Nowacki.

WKS i „Biała Gwiazda” to dwie najmocniejsze ekipy w Polsce i to w ich bezpośrednim starciu poznaliśmy zdobywcę krajowego pucharu.

Wisła Kraków zdołała objąć prowadzenie i Śląsk rozpoczął pogoń za wynikiem. Piłkarze szukali swoich szans i w końcówce udało się doprowadzić do wyrównania. Gola na wagę remisu fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił Adrian Słoninka.

W serii rzutów karnych niekwestionowanym bohaterem został Michał Płachecki. Bramkarz Śląska nie pozwolił piłkarzom Wisły na zdobycie choćby jednej bramki. Końcowe zwycięstwo i triumf w Pucharze Polski dała wrocławianom bramka Łukasza Byczkowskiego.

– Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i rzeczywiście takie było. Nie ukrywam, że liczyliśmy na rzuty karne, gdyż już nie raz wygrywaliśmy z Wisłą właśnie po konkursach jedenastek. Gdy udało się doprowadzić do wyrównania, byłem już spokojny. W rzutach karnych pokazaliśmy wielką klasę i niezwykle cieszę się z tego zwycięstwa – podkreśla szkoleniowiec WKS-u.

***

fot. Adrian Stykowski/ Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.