fbpx

Hiszpańskie media opublikowały film o Dawidzie Janczyku (WIDEO)

Historię Dawida Janczyka, zna prawie każdy polski kibic, który posiada choćby minimalną wiedzę o historii rodzimej piłki nożnej. Artykuły o byłym piłkarzu Legii i CSKA Moskwa pojawiają się wówczas, gdy próbuje on wracać na boisko zmagając się przy tym z chorobą alkoholową. Tym razem film o Janczyku pojawił się w hiszpańskich mediach.

Dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego gościli w Wagańcu, gdzie w miejscowym Sadowniku Dawid Janczyk po raz któryś już próbuje wrócić do kopania futbolówki i normalnego życia. Były reprezentant Polski opowiedział Hiszpanom o początkach swojej kariery, o tym, kiedy zarobił pierwszy milion euro, alkoholowych ciągach, a także porównał się z Robertem Lewandowskim. Przypomnę, że w czasie, gdy Janczyk był podstawowym zawodnikiem Legii, „Lewy” trenował z rezerwami stołecznego klubu.

– Po treningu myślałem tylko o pójściu do sklepu. Wracałem do domu, zamykałem drzwi i piłem. Whisky, wódkę… litr codziennie. Gdy patrzę w przeszłość, alkohol zawsze był ze mną. Jestem chory. Trafiłem do szpitala. Umarłem pięć razy w ciągu jednej nocy – mówił Dawid Janczyk w rozmowie z hiszpańskimi dziennikarzami.

Na koniec Janczyk wyraźnie poruszony stwierdził:

– Robert Lewandowski jest najlepszym zawodnikiem na świecie, a mogłem nim być ja. Przestałem pić, ponieważ muszę zacząć walczyć o swoje życie.

Sadownik Waganiec, w którym aktualnie występuje Dawid Janczyk, zajmuje ostatnie miejsce w drugiej grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej.

***

Wideo: El Día Después en Movistar Plus+

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.