fbpx

Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

W sobotę 22 października odbędą się Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Dzieci przeciwko wojnie”. Drużyny z domów dziecka z Polski, Ukrainy, Czech, Słowenii, Niemiec, Chorwacji i Portugalii zagrają w Hali sportowej warszawskiego ośrodka OSiR Bemowo. Podczas Mistrzostw rozegrany zostanie także Turniej Przyjaźni.

Już po raz drugi w tym roku Warszawa gości zawodników z domów dziecka – w czerwcu ponad 600 młodych piłkarzy rozegrało XIII Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Ukrainy Dzieci z Domów Dziecka.

– To było niezwykłe wydarzenie – w ciągu kolejnych godzin patrzyliśmy, jak wspólna gra otwiera i uszczęśliwia dzieci. Na początku były spięte i nieufne, a po pierwszych meczach zapomniały o wszystkim – liczyła się tylko gra, radość ze zwycięstw, nagród i poznawania nowych przyjaciół – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora Mistrzostw.

– Podczas Mistrzostw dzieci pytały nas, kiedy będzie następny turniej – bo chcą znowu się spotkać, wspólnie grać i przeżywać wspaniałe piłkarskie emocje. Ciągle dostajemy też pytania z domów dziecka o datę kolejnych Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka, których VIII edycja została zawieszona przez pandemię. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować Międzynarodowe Mistrzostwa Polski z udziałem 9 polskich i 11 zagranicznych drużyn – by dzieci z wielu krajów mogły znów się spotkać i wspólnie świętować – dodaje.

To jednak nie wszystkie powody, dla których Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” organizuje kolejne Mistrzostwa.

– W naszym czerwcowym turnieju udział wzięło blisko 300 dzieci z Ukrainy, które dzięki Fundacji „Happy Kids” znalazły schronienie przed wojną w Polsce. Przyjechały także dwie drużyny bezpośrednio z Ukrainy – z Drohobycza i Stryja. Następnego dnia po Mistrzostwach dzieci wróciły do targanej wojną ojczyzny. To niewyobrażalne, że ta okrutna wojna trwa nadal. Wierzymy, że każdy ma prawo do spokojnego życia w pokoju i miłości. Wielokrotnie zauważyliśmy, że piłka nożna łączy cały świat. Dlatego nasze Mistrzostwa odbywają się pod hasłem „Dzieci przeciwko wojnie”. Chcemy tym turniejem sprzeciwić się wojnie i przekazać światu, żeby wojna się zakończyła i wszystko wróciło do normy – podkreśla prezes „Nadziei na Mundial”.

Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Dzieci przeciwko wojnie” odbędą się 22 października w Hali sportowej OSiR Bemowo. Wstęp dla publiczności jest wolny od godz. 15:00. Sponsorem głównym turnieju jest sieć sklepów Biedronka, która od ponad dekady wspiera turnieje „Nadziei na Mundial”.

– Cieszymy się, że jako Biedronka możemy wspierać tak potrzebne inicjatywy. Ten międzynarodowy turniej pokazuje jak ważna jest solidarność i wsparcie dla naszch przyjaciół z Ukrainy. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i życzę niezapomnianych chwil szczęścia, w duchu zdrowej rywalizacji fair play. Niech boiskowe zmagania będą jednocześnie miejscem dla nawiązania nowych przyjaźni, które zaowocują pięknymi wspomnieniami i nadzieją na lepsze jutro – powiedział Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Lokalizacja: Hala Sportowa OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40, Warszawa

W Mistrzostwach wezmą udział dziewczynki i chłopcy do 17 roku życia z domów dziecka z Polski, Ukrainy, Czech, Słowenii, Niemiec, Chorwacji i Portugalii. Rozegrana zostanie faza grupowa i pucharowa, a także Turniej Przyjaźni.

Program Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

09:00 – 09:25 Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw

09:30 – 13:00 Faza grupowa rozgrywek

14:00 – 15:15 Mecze fazy pucharowej

15:30 – 15:50 Finał Mistrzostw

15:50 – 16:30 Turniej Przyjaźni

16:30 – 17:30 Dodatkowe konkursy dla zawodników

17:50 – 19:15 Gala finałowa

Organizator Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”

Współorganizator: Fundacja „Happy Kids”

Patroni honorowi: Minister Sportu i Turystyki; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka

Sponsorzy: PZU, Blachy Pruszyński

Partnerzy Strategiczni: UEFA Foundation for Children, Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku: Hope for Mundial.

***

Źródło: FleishmanHillard Warsaw, Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.