fbpx

Czesław Michniewicz: Nie miałem najmniejszego problemu ani dylematów związanych z wytypowaniem tych 47 nazwisk

Selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił listę 47 piłkarzy, z których 10 listopada wybierze 26 reprezentantów Polski na MŚ w Katarze.

FIFA dała możliwość selekcjonerom wszystkich 32 uczestników mundialu w Katarze na wyznaczenie maksimum 55 nazwisk (minimum to 35), z których potem zostanie wybrana oficjalna kadra. Michniewicz wybrał 47 zawodników i z tej listy będzie musiał skreślić 21 nazwisk.

– Nie miałem najmniejszego problemu ani dylematów związanych z wytypowaniem tych 47 nazwisk, a i tak pozostało jeszcze kilka miejsc wolnych. Zostały trzy tygodnie, niektórzy zagrają nawet siedem, osiem meczów, a inni wcale. Pierwotnie sądziłem, że lista będzie ciut węższa, ale jednak do połowy listopada wiele się może wydarzyć i zdecydowaliśmy się na wariant bezpieczniejszy – tłumaczył Michniewicz.

– Ostateczną kadrę ogłoszę we czwartek, 10 listopada. Dzień i dwa wcześniej niektóre ligi grają jeszcze swoje mecze, więc będzie jasne, kto i w jakiej jest dyspozycji przed turniejem. Będę opóźniał ogłoszenie 26 nazwisk maksymalnie, jak się da, ale zawodnicy dowiedzą się wcześniej, kto może szykować się do wyjazdu. Każdy, kto interesuje się drużyną narodową, doskonale wie, którzy piłkarze mogą się czuć pewniakami, ale wiele może się wydarzyć. Gdybym dzisiaj miał wytypować 26 graczy, nie miałbym z tym problemu, ale to się może jeszcze zmienić – dodał selekcjoner.

Kilku zawodników nigdy wcześniej nie gościło na zgrupowaniu reprezentacji po objęciu jej przez obecnego selekcjonera. Wśród nich są Artur Jędrzejczyk i Maik Nawrocki z Legii oraz Patryk Dziczek z Piasta Gliwice.

– Znam prawie wszystkich powołanych graczy. Z pierwszymi dwoma pracowałem w klubie z Warszawy i byliśmy w kontakcie. Artur byłby powołany już na wrześniowe spotkania Ligi Narodów, ale musiał przejść drobny zabieg chirurgiczny. Maik też leczył kontuzję. Obaj zasługują, by być w kadrze. Z kolei Patryka znam z młodzieżówki. W minionych miesiącach wiele przeszedł, nie mógł trenować we Włoszech z powodu problemów z sercem. Wykazał się olbrzymią determinacją, by wrócić. On ma ogromny potencjał i, nawet jeśli nie uda mu się zająć miejsca w samolocie do Kataru, czego w tym momencie nie przesądzam, to liczę, że ta nominacja da mu impuls na przyszłość. Ma umiejętności, by grać w kadrze, a występuje w środku pomocy, czyli na pozycji, na której mamy trochę problemów – mówił Michniewicz.

SZEROKA KADRA REPREZENTACJI POLSKI NA MŚ 2022

Bramkarze: Szczęsny, Drągowski, Skorupski, Grabara, Majecki
Obrońcy: Cash, Gumny, Bereszyński, Kędziora. Glik, Bednarek, Kiwior, Wieteska, Dawidowicz, Jędrzejczyk, Bochniewicz, Nawrocki, Helik. Zalewski, Reca, Puchacz, Kun, Karbownik
Pomocnicy: Krychowiak, Bielik, Góralski, D. Szymański, Piotrowski, Dziczek. Zieliński, S. Szymański, Żurkowski, Klich, Linetty, Łęgowski, Kozłowski
Skrzydłowi: Kamiński, Frankowski, Grosicki, Skóraś, Jóźwiak
Napastnicy: Lewandowski, Świderski, Milik, Piątek, Buksa, Kownacki.

W czwartek, 10 listopada trener Czesław Michniewicz ogłosi 26-osobową kadrę na mistrzostwa świata. Natomiast 16 listopada na PGE Narodowym nasz zespół zagra towarzyskie spotkanie z Chile.

– Zabiegałem o tego przeciwnika pod kątem rywali w MŚ – mówi Michniewicz.

Piłkarze przyjadą do Warszawy najpóźniej 14 listopada, wtedy rozpocznie się krótkie zgrupowanie przed wylotem do Azji.

– Regulamin jest taki, że każda reprezentacja musi być na miejscu najpóźniej pięć dni przed pierwszym meczem – wyjaśnia team menedżer polskiej kadry Jakub Kwiatkowski.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.