fbpx

Oświadczenie klubu Czarni Rokitki w sprawie rasistowskiego skandalu podczas meczu z KS-em Legnickie Pole

Klub Czarni Rokitki wydał oświadczenie dotyczące rasistowskiego skandalu do jakiego doszło podczas meczu legnickiej Klasy Okręgowej z KS-em Legnickie Pole.

Kilka osób, które uważają się za kibiców Czarnych, w skandaliczny sposób obraziło Martinsa Ekwueme, zawodnika KS-u Legnickie Pole. W kierunku pochodzącego z Nigerii pomocnika, wykrzykiwano rasistowskie hasła. O tym zdarzeniu pisałem w jednej z dzisiejszych publikacji. Link TUTAJ

Klub z Rokitek postanowił zająć stanowisko w tej sprawie i opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych.

Oświadczenie klubu Czarni Rokitki

„Zawodnicy, trenerzy, Zarząd a także kibice Klubu „Czarni” Rokitki stanowczo potępiają i wyrażają swój sprzeciw wobec nagannego, niedopuszczalnego i nieakceptowanego zachowania 2-3 kibiców podczas meczu ligi okręgowej z Klubem KS Legnickie Pole, w stosunku do zawodnika Martinsa Ekwueme. Natychmiast, w chwili zdarzenia Prezes Klubu „Czarni” Rokitki udał się na trybunę do kibiców, którzy obrazili zawodnika i stanowczo oraz skutecznie wyegzekwował zaprzestanie nagannych zachowań.

Dla zawodników Klubu z Rokitek gra przeciwko tak utytułowanemu zawodnikowi była przyjemnością i dużym wydarzeniem. Tym bardziej jest nam przykro, że nie mogliśmy cieszyć się tą przyjemnością w pełni.

Martins, wszyscy wyżej wymienieni bardzo Cię przepraszamy za zachowanie 2-3 nieodpowiedzialnych kibiców. Społeczność naszego Klubu to ci, którzy Cię szanują i doceniają. Wyrażamy nadzieję i pewność, że jeszcze zagrasz na boisku w Rokitkach, byłeś i jesteś u nas mile widziany.

Przeprosiny kierujemy również do kibiców Klubu z Legnickiego Pola. Jest nam przykro, że pomimo naszej wzajemnej sympatii, byliście świadkami tego nieprzyjemnego zdarzenia.”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.