fbpx

Piast Gliwice poinformował o rozstaniu z Waldemarem Fornalikiem

Waldemar Fornalik nie jest już trenerem Piasta Gliwice. Klub poinformował, że 59-latek przestał pełnić obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny.

Fornalik do Piasta trafił we wrześniu 2017 r.  Niebiesko-Czerwonych poprowadził do mistrzostwa Polski w 2019 r. oraz trzeciego miejsca w kolejnym sezonie. 

– W pierwszym sezonie pracy trenera Fornalika Niebiesko-Czerwoni w dramatycznych okolicznościach, ale bardzo efektownie wywalczyli utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, wygrywając w ostatniej kolejce sezonu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (4:0). Kolejne lata były bardzo udane, a Piast zgłosił aspiracje, by regularnie zajmować miejsce w czołówce ligi. To w tym czasie gliwiczanie mieli możliwość zebrania cennego doświadczenia na arenie międzynarodowej – czytamy w oświadczeniu klubu.

– Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że – podobnie jak my – trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Waldemar Fornalik pracował nieprzerwanie w Piaście 1863 dni, najdłużej spośród wszystkich trenerów w Ekstraklasie w XXI wieku.

W czternastu kolejkach obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice zdobył 12 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Źródło: Piast Gliwice

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.