fbpx

Po raz szósty z osiedlowego boiska przenieśli się na stadion

Szóstą edycją turnieju „Z Boiska Na Stadion” podsumowano w Głogowie kończące się zajęcia Trenera Osiedlowego. Setka dzieci i młodzieży zagrała tam, gdzie pierwszoligowy Chrobry – na stadionie głównym.

Tylko do końca października na ośmiu przyszkolnych boiskach potrwają bezpłatne zajęcia sportowe w ramach projektu Trener Osiedlowy. Na stadionie Chrobrego Głogów odbyła się szósta edycja piłkarskiego turnieju Z Boiska Na Stadion. W obu kategoriach triumfowali zawodnicy z boiska przy SP 7 trener Joanny Marszałek. Nagrodzono jednak nie tylko zwycięzców, bo tradycyjnie wszyscy z rąk prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza i dyrektora Chrobrego Zbigniewa Prejsa otrzymali klubowe upominki.

W tegorocznej edycji trenerzy Chrobrego prowadzą zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym przez siedem miesięcy. W ramach projektu nie zabrakło wyjść na ligowe mecze Chrobrego Głogów czy na baseny. Przez trzy miesiące klub organizował rozgrywki dla osiedlowych zespołów, a zwycięzcy w nagrodę pojechali do Warszawy na mecz reprezentacji Polski. Turniej „Z Boiska Na Stadion” był zwieńczeniem wszelkich dotychczasowych aktywności Trenera Osiedlowego 2022.

– Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność. Ideą projektu jest krzewienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, odciągnięcie ich od komputerów, ich integracja, budowanie relacji między innymi i poznawanie przez nich różnych obyczajów związanych z uprawieniem sportu. A przy tym skupianie tego środowiska wokół Chrobrego. Uczymy ich w ten sposób lokalnej tożsamości – powiedziała Alicja Męczyńska z Działu Marketingu Chrobrego Głogów.

Prowadzony przez Chrobrego projekt Trener Osiedlowy jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów.

***

Źródło i foto: Biuro Prasowe Chrobrego Głogów

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.