fbpx

Numer Października 2022: 738 minut bez straty bramki

W ostatniej październikowej serii gier znalazł się zawodnik, który umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Vladana Kovacevicia. Golkiper pozostawał niepokonany od 9. kolejki sezonu 2022/23, spędzając na boisku 738 minut, w których nie stracił gola. Ta statystyka została wybrana przez Totalizator Sportowy i Ekstraklasę jako Numer Miesiąca.

W ostatnich kolejkach Vladan Kovacević zdołał przebić kilka bramkarskich rekordów. W meczu z Lechią Gdańsk poprawił wynik Dominika Holca, który w sezonie 2020/2021 pozostawał niepokonany przez 560 minut. Następnie w starciu z Koroną Kielce przeskoczył w klasyfikacji Jakuba Szmatułę, który rok przed zdobyciem przez Piasta Gliwice mistrzostwa Polski, zachowywał czyste konto przez 652 minut.

Imponująca seria Vladana Kovacevicia dobiegła końca na boisku mistrza Polski, gdy atomowym uderzeniem z dystansu w drugiej połowie pokonał go Michał Skóraś.

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2022/23 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybierze zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

NUMER MIESIĄCA 2022/2023:

Październik 2022: Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) – 738 minut bez straty gola

Wrzesień 2022: Damian Kądzior (Piast Gliwice) – udział w każdym z 6 goli swojej drużyny

Sierpień 2022: Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) – 300. mecz rozegrany w Ekstraklasie (pierwszy obcokrajowiec)

Lipiec 2022: Wisła Płock – 3 pierwsze mecze sezonu z co najmniej 3 golami strzelonymi

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.