fbpx

Tajemnica sukcesu wybitnego norweskiego piłkarza

Erling Braut Haaland świetnie sobie radzi na boiskach Premier League. Eksperci zastanawiają się, co wpływa na wspaniałą formę napastnika. Według brytyjskiego dziennika Daily Mail głównymi czynnikami poprawiającymi wydajność Norwega są prawidłowy sen i dieta.

Według Haalanda zdrowy sen to najważniejsza rzecz w życiu. Norweg dba, aby sen był regularny i prawidłowy, dlatego ma też wyznaczoną godziną, o której idzie spać — zazwyczaj pomiędzy 22:00 – 22:30.

Oprócz tego Haaland wypracował pewną rutynę. Przed zaśnięciem piłkarz na kilka godzin zakłada pomarańczowe okulary, które blokują energię emitowaną przez światło naturalne i ekrany cyfrowe. Norweg również wyłącza wszystkie urządzenia elektroniczne w sypialni. Napastnik zasypia ze specjalnym przyrządem na palcu, który mierzy temperaturę, stres oraz tętno. W taki sposób Norweg ocenia jakość jego snu.

Haaland ma dopiero 22 lata, jednak już zdążył się zanotować w świecie piłkarskim spektakularnym wejściem do Manchesteru City. Norweg wystąpił w 15 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył aż 22 bramki i zaliczył trzy asysty. Dawid Szymczak ze Sport.pl. komentując występ Haalanda, twierdzi, że jest on fenomenem ostatnich tygodni. Młody Norweg ma temperament południowca i może się pochwalić dobrą formą fizyczną. Szymczak też zwraca uwagę na dojrzałość Haalanda, któremu łatwo się udało zdobyć bramki podczas spektakularnego meczu. Przypominamy miłośnikom piłki nożnej, że wszystkie mecze z udziałem Haalanda można zobaczyć online, między innymi na stronie https://ggbetcenter.net/pl/.

Kwestia zdrowego snu też dotyczy rutynę Roberta Lewandowskiego, który przed zaśnięciem eliminuje niebieskie światło i nie ma telewizora w sypialni. Dodatkowo w sypialni temperatura nie może przekroczyć 21 stopni, a w pomieszczeniu musi być wyjątkowy zapach. Jak komentuje Anna Lewandowska, żona piłkarza, przed snem szczególną uwagę Lewandowscy zwracają na wysoką jakość jedzenia.

Jednak pomimo zdrowego snu, który pomaga Norwegowi zachować dobrą kondycję na boisku, Haaland szokuje kolejnym nawykiem. W filmie dokumentalnym „Haaland: The Choice” widzowie mogą zobaczyć, że Norweg też zwraca uwagę na kwestię żywienia. Zawodnik Manchesteru przyznał, że je w dużych ilościach podroby, zwłaszcza wątróbki i serca. Według ekspertów, taki rodzaj diety jest rzadko spotykany wśród zawodników. Z kolei Haaland twierdzi, że dba o własne ciało i zdrowie, dlatego spożywa produkty wysokiej jakości. Piłkarz zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma sceptyczne nastawienie wobec spożywania tego rodzaju mięsa, mówiąc, że serca i wątróbki nie są zdrowe. Jednak Norweg podkreśla, że zamawia mięso od dostawców, których zwierzęta pasą się na wolnym powietrzu i nie są hodowane z wykorzystaniem leków farmaceutycznych. Więc zdrowy sen i specjalna dieta pozytywnie wpływają na formę napastnika.

Wiadomo, że sposób żywienia jednego z najlepszych piłkarzy na świecie znacząco różni się od diet stosowanych przez pozostałych zawodników. Taka dieta budzi kontrowersję wśród ekspertów. Niektórzy uważają, że jest to ekstremalna dieta. Dla innych sportowców jest to ohyda. Na przykład biegacz narciarski Emil Iversen nie chciałby korzystać z takiej rygorystycznej diety i preferuje jednak zwykłe jedzenie. Sportowiec też zaznacza, że nie stać go na serca i produkty najwyższej jakości, dlatego zazwyczaj Iversen je salami i szynkę. Biegacz narciarski robi zakupy w sklepie spożywczym, podczas gdy Haaland, który zarabia znacznie więcej, zamawia posiłki, które dostarczają do niego prywatnym samolotem.

Jeśli chodzi o opinię dietetyków, to na temat diety napastnika Manchesteru City wypowiedzieli się także eksperci od żywienia. Według ich opinii podroby są pełne witamin i minerałów, jednak nie ma gwarancji tego, że takie produkty wpływają na formę piłkarza. Dietetyk Havard Rise twierdzi, że nie ma wyraźnych dowodów, aby stwierdzić, że spożywanie serc i wątróbek ma wpływ na wydajność zawodników. W praktyce to oznacza, że niektórzy sportowcy czują się lepiej, włączając do diety takie składniki, podczas gdy inni wolą bardziej klasyczne posiłki. Niemniej jednak zawsze warto zachowywać dobrą kondycję i inwestować w zdrowe odżywianie.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.