fbpx

Ruch Chorzów nie zamierza zwalniać tempa na ostatniej prostej ligowej rywalizacji w tym roku

Ruch Chorzów po wygranych derbach z GKS-em Katowice w sobotni wieczór rozegra kolejne spotkanie z lokalnym rywalem. W meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi Niebieskich spróbuje zastopować GKS Tychy.

Przed kolejną potyczką ligową głos zabrał trener 14-krotnego mistrza Polski. Jarosław Skrobacz powiedział, czego oczekuje od swoich piłkarzy w ostatnich meczach rywalizacji w Fortuna 1 Lidze w 2022 roku.

Ruch Chorzów może się pochwalić jedną z najlepszych defensyw w całych rozgrywkach. GKS Tychy to natomiast najlepsza ofensywa w lidze. Emocji zatem nie powinno zabraknąć.

Chorzowianie przystąpią do sobotniej potyczki po wygranych derbach z GKS-em Katowice (1:0). Jarosław Skrobacz nie ukrywał, że było to spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym.

– Były spore emocje. Nawet po naszych reakcjach po strzeleniu bramki czy po zakończeniu spotkania było widać, że to we wszystkich siedziało. Dobrze, że takie mecze potrafimy wygrywać – mówił trener Jarosław Skrobacz cytowany przez KSRuch.com.

– Obawy zawsze mogą być, czasem tydzień po tygodniu ciężko jest zdiagnozować, co się stało, dlaczego. To zespół żywych organizmów, to nie są pionki na szachownicy, by pewne rzeczy sobie ułożyć w głowie i mieć pewność, że to zafunkcjonuje – dodał trener.

– Swój optymizm opieram na tym, że spotkanie z Katowicami było kolejnym spotkaniem, które bardzo dobrze wytrzymaliśmy pod kątem motorycznym, graliśmy do końca, każdy zawodnik, który wchodził z ławki, wnosił odpowiednią świeżość. Wyglądało to dobrze. Jeśli popatrzymy na rozegrane minuty, to 14-15 zawodników ma ich sporo, stąd obciążenia nam się trochę rozłożyły, ale możliwości rotacji w składzie były większe – podkreślił szkoleniowiec Ruchu Chorzów.

– Często tak jest, że jeśli przygotowujesz się do jednego spotkania, bardziej je “faworyzujesz”, to później to ciśnienie schodzi. Teraz naszą rolą, rolą zespołu jest, by to ciśnienie z nas nie zeszło do końca i byśmy dalej grali z pełnym zaangażowaniem, agresją i z chęcią zdobywania punktów – podsumował Jarosław Skrobacz.

Ruch w tym roku oprócz meczu z GKS-em Tychy zmierzy się jeszcze ze SKRĄ Częstochowa w Bełchatowie. Aktualnie chorzowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 30 punktów.


Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (216) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (436) transfery (240) Wieczysta Kraków (201)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.