fbpx

Sparta Zabrze nie brała jeńców. Osiem bramek w jubileuszowym meczu trenera Mateusza Cieślika

Sparta Zabrze w kolejnym meczu Klasy A pokonała aż 8:0 zespół Zrywu Radonia. Było to już 70 spotkanie Mateusza Cieślika w roli menedżera Spartan.

Sparta kontynuuje kapitalną passę w obecnym sezonie rozgrywek zabrzańskiej Klasy A. W sobotę podopieczni Mateusza Cieślika nie pozostawili złudzeń drużynie Zrywu Radonia. Spartanie urządzili sobie ostre strzelanie i odprawili rywali z bagażem ośmiu goli, sami nie tracąc żadnego.

Zawodnicy z Zabrza uczcili mały jubileusz Mateusza Cieślika, dla którego był to 70 mecz w roli menedżera Sparty. Szkoleniowiec ma na koncie aż 50 zwycięstw. W pozostałych dwudziestu spotkaniach pod jego wodzą zespół dwunastokrotnie remisował oraz poniósł tylko osiem porażek. Po starciu ze Zrywem trener bardzo spokojnie ocenił kolejną ligową wygraną.

– Cóż można powiedzieć po meczu, w którym odnosi się zwycięstwo ośmioma bramkami? Nie będę silił się na oryginalność i tradycyjnie powiem, że zrobiliśmy kolejny mały kroczek na swojej drodze do celu – mówi szkoleniowiec Sparty.

– Cieszy mnie, że w obecnym sezonie stworzyła się grupa zawodników, którzy chcą być drużyną. To wiele znaczy w mojej pracy trenerskiej. Z satysfakcją obserwujemy z jakim zaangażowaniem zespół podchodzi do treningów i wykonuje założony plan. Dotyczy to również meczów w lidze – podkreśla Mateusz Cieślik.

Szkoleniowiec odniósł się również do swego małego jubileuszu.

– Zapytałem Karola, naszego specjalistę od social mediów, czy się nie pomylił w liczeniu tych moich meczów. Otrzymałem zapewnienie, że wszystko zostało skrupulatnie sprawdzone – ze śmiechem kończy Mateusz Cieślik.

Sparta Zabrze ma na koncie 32 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Identyczną liczbę oczek zdobyła również Tęcza Wielowieś, a podium uzupełnia Ruch Kozłów z dorobkiem 31 punktów. Przed zespołami zabrzańskiej Klasy A ostatnia kolejka rundy jesiennej, podczas której zespół Mateusza Cieślika zmierzy się już 11 listopada na wyjeździe z czwartym w tabeli Sokołem Lany Wielkie.

Sparta Zabrze – Zryw Radonia 8:0 (4:0)

Bramki: Młodzieniewski 3′, Mrowiec 27′, gole samobójcze 31′, 50′, Paciorek 45′, 83′, Wieczorek 60′, Łysiak 75′.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.