fbpx

Pogoń Szczecin odpowiada na zarzuty w sprawie ustawiania meczów trzecioligowych rezerw

Pogoń Szczecin zamieściła komunikat, w którym odniosła się do sugestii pojawiających się w mediach o udziale zespołu trzecioligowych rezerw w procesie ustawiania meczów.

Wiele polskich zespołów otrzymało zaskakującego maila od jednego z rzekomych pracowników z Asian Gaming Company (188bet), zajmującego się weryfikacją przyjmowanych zakładów bukmacherskich w Azji, w którym zarzucono między innymi rezerwom Pogoni Szczecin udział w ustawianiu meczu w rozgrywkach trzeciej ligi.

Cały proceder polegał na przekazywaniu rosyjskiemu pośrednikowi informacji o sposobie kontrolowanego wpływu na przebieg rywalizacji, a ten wysyłał ją dalej azjatyckim firmom.

W przypadku „Portowców” przyglądano się wyjazdowemu meczowi rezerw ze Świtem Skolwin z dnia 28 października, zakończonym zwycięstwem gości (2:0).

Władze Pogoni Szczecin postanowiły w stanowczy sposób zareagować na pojawiające się doniesienia i opublikowały oficjalny komunikat.

„W związku z przekazaną do publicznej wiadomości poprzez media społecznościowe treścią korespondencji, sugerującą udział piłkarzy drugiej drużyny w działaniach tzw. «match fixing», Pogoń Szczecin SA przekazuje następujące informacje: 

1. Klub nie był w gronie odbiorców wiadomości, zawierającej informacje dotyczące potencjalnych działań «match fixing»;

2. Klub dotarł do oryginalnej treści wiadomości własnymi kanałami i niezwłocznie przekaże materiał właściwym organom, tj. Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Polskiego Związku Piłki Nożnej;

3. Pomimo tego, że klub ocenia wiadomość jako bardzo mało wiarygodną (m.in. z uwagi na nieoficjalny adres nadawcy, sposób sformułowania wiadomości, listę odbiorców oraz samą treść), prewencyjnie przekazuje materiał właściwym organom;

4. Klub informuje również, że w przypadku meczu Pogoni II – wbrew pojawiającym się w Internecie opiniom – wiadomość nie zawiera żadnych twardych danych i dowodów, mogących kogokolwiek obciążyć.

Absolutnie nie dopuszczamy możliwości udziału zawodników występujących w Pogoni Szczecin SA w działaniach «match fixing». Jakakolwiek działalność tego typu za każdym razem wiązałaby się z natychmiastowym zwolnieniem dyscyplinarnym, co wynika z zapisów kontraktowych każdego piłkarza, a także ścisłą współpracą klubu z właściwymi organami” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Pogoń Szczecin.

Sprawa ustawiania meczów w polskich niższych ligach zatacza coraz szersze kręgi, o czym informował Mateusz Miga z serwisu Sport.tvp.pl. Dziennikarz w swoim artykule przedstawił rozmowę z byłym pracownikiem jednej z firm bukmacherskich. Opowiedział on o bardzo dziwnych wydarzeniach związanych z przebiegiem meczów w rozgrywkach na czwartym czy nawet niższych szczeblach ligowej drabinki w naszym kraju.

Czesław Michniewicz (125) Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (216) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (436) transfery (240) Wieczysta Kraków (201)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.