fbpx

Grosicki? Trzeba było powiedzieć, że chłopaki chcieli Kamila

Czesław Michniewicz ogłosił w czwartek listę 26 piłkarzy, którzy polecą na mundial do Kataru. Kilka nazwisk wywołało wiele kontrowersji. Jednym z nich jest Kamil Grosicki. Ciekawą teorię na temat powołania zawodnika Pogoni Szczecin zaprezentował Dariusz Tuzimek, dziennikarz „WP Sportowe Fakty”.

– Selekcjoner może na mundial zabrać kogo chce. Jeśli ma taki kaprys to nawet sąsiada z klatki obok, z którym chodzi na wieczorne spacery. Bo na etapie selekcji trener zawsze się wybroni. Tylko później jego musi wybronić wynik na turnieju – napisał Tuzimek.

– Taka selekcja nigdy nie jest łatwa pod względem emocjonalnym. Czasem trzeba wybierać pomiędzy pragmatyką a ludzkimi uczuciami. Ja miałbym problem, czy zabrać sympatycznego Kamila Grosickiego, który jest przecież duszą tej reprezentacji, wszyscy go lubią i nikomu nie przeszkadza, że czasem coś nabroi albo zawali. Traktuje się go jak młodszego brata – urwisa, na którego zawsze trzeba wziąć poprawkę – podkreślił dziennikarz.

– Tylko czy zabierać do Kataru „Grosika”, czy jednak wziąć chłopaka, który nie schodzi ze sceny, a dopiero na nią wchodzi. Jak na przykład Michał Karbownik, który na lewym wahadle (lub lewej obronie) byłby idealną alternatywą dla Nicoli Zalewskiego? Ja nie kupuję zapewnień Michniewicza, że Grosicki nie jedzie na mundial jako „Atmosferić”, bo przecież do tej pory selekcjoner korzystał z Kamila w meczach reprezentacji bardzo oszczędnie, żeby nie powiedzieć wprost: prawie nie korzystał – kontynuował.

– Wolałbym, żeby Michniewicz powiedział szczerze – ale w to akurat, to on mocny nie jest – że chłopaki chcieli Kamila i każdy kibic by to zrozumiał – podsumował wątek Grosickiego  Dariusz Tuzimek.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.