fbpx

PZPN zawiesił dwóch piłkarzy w związku z podejrzeniem o ustawianie meczów

Dwóch ukraińskich piłkarzy: Mykyta Wowczenko z Chemika Police oraz Ihor Radczenko z Concordii Elbląg zostało zawieszonych przez rzecznika Dyscyplinarnego PZPN. Decyzja związana jest z prowadzonym postępowaniem w sprawie ustawiania meczów.

Po medialnych doniesieniach o przypadkach korupcji w niższych ligach w Polsce, PZPN przyznał we wtorek, że od końcowej fazy sezonu 2021/22 obserwuje zwiększoną działalność międzynarodowych grup przestępczych, które usiłują w nieuczciwy sposób uzyskać wpływ na przebieg meczów piłkarskich lub zdarzenia boiskowe, będące przedmiotem zakładów bukmacherskich, w szczególności w niższych klasach rozgrywkowych.

Przed obecnym sezonem tylko mecze ekstraklasy oraz 1. ligi były analizowane przez szwajcarską firmę Sportradar pod kątem ryzyka związanego z zakładami bukmacherskimi. Teraz jednak analizie podlegają również spotkania 2. i 3. ligi, a także Centralnej Ligi Juniorów, jeśli są przedmiotem zakładów bukmacherskich. 

– W związku z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym w sprawie podejrzenia match-fixingu w meczach III ligi w sezonie 2022/2023, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN postanowił dziś (10.11.2022) o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec dwóch zawodników: Mykyty Wowczenki z Chemika Police oraz Ihora Radchenki z Concordii Elbląg. Obaj piłkarze zostali zawieszeni w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych swoich klubów ze skutkiem natychmiastowym – czytamy w komunikacie PZPN.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.