fbpx

„Grucha”, ochroniarz reprezentacji zatrudniony przez PZPN, był kibolem Jagiellonii. Tak kłócił się z Probierzem (WIDEO)

Dominik G., pseudonim „Grucha”, był zatrudniony przez PZPN w roli ochroniarza Roberta Lewandowskiego. Okazuje się, że w przeszłości należał on do grupy najbardziej zagorzałych sympatyków Jagiellonii Białystok, z tzw. Ultry.

Kilka dni temu Szymon Jadczak poinformował o kolejnym skandalu w PZPN. Dziennikarz śledczy ujawnił, że na stanowisku ochroniarza Roberta Lewandowskiego, prezes polskiej federacji Cezary Kulesza zatrudnił Dominka G., który w przeszłości był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej w Białymstoku.

Teraz okazuje się, że osławiony „Grucha” musiał być znany panu Kuleszy, który wcześniej twierdził, że nic mu nie wiadomo o przeszłości G. Był on bowiem postacią dobrze znaną w środowisku Jagiellonii Białystok za czasów, gdy obecny prezes PZPN szefował klubowi ze stolicy Podlasia. Do sieci trafiło nagranie z 2016 roku, na którym były już ochroniarz Lewandowskiego kłóci się z Michałem Probierzem.

Ówczesny trener „Dumy Podlasia” był niezwykle zdenerwowany. Doszło do ostrej wymiany zdań z osobnikiem, który dziś jest na ustach kibiców w całej Polsce, czyli „Gruchą”. Sytuacja miał miejsce po przegranym meczu Jagi z Podbeskidziem.

Cezary Kulesza, stanowisko prezesa Jagiellonii piastował od 2010 do 2021 roku.

PZPN ostatecznie rozwiązał umowę z „Gruchą”, który nie jest już odpowiedzialny za bezpieczeństwo Roberta Lewandowskiego podczas zgrupowań reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz (162) Fortuna 1 Liga (346) Jagiellonia Białystok (194) Lech Poznań (181) Legia Warszawa (398) PKO BP Ekstraklasa (663) PZPN (314) reprezentacja Polski (605) transfery (276) Wieczysta Kraków (216)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.