fbpx

Mocne słowa Czesława Michniewicza. „To nie trener jest problemem polskiej piłki, a na końcu i tak zrobią ze mnie durnia”

Czesław Michniewicz wypowiedział się na temat stanu polskiej kadry i swojej roli w reprezentacji.

Czesław Michniewicz zabrał głos na temat poziomu reprezentacji. Selekcjoner wypowiedział się również na temat swojej sytuacji.

– Trener nie jest problemem polskiej piłki. Problemem jest niewystarczająca liczba piłkarzy grających na najwyższym poziomie. Gdybyśmy ich mieli pod dostatkiem, wtedy nasza reprezentacja byłaby silna. A jeśli ich brakuje, to każdy trener ma problemy. Byli Paulo Sousa i Leo Beenhakker – fachowcy z zagranicy. I co? Wyszli z grupy? Tylko polski trener, Adam Nawałka, to zrobił w XXI wieku – stwierdził.

– Mam świadomość, że na końcu zrobią ze mnie durnia, tak jak zrobili z moich poprzedników. Ja się z tym liczę, ale podkreślam też uczciwie: nie mówię, że zdobędziemy złoty medal, tylko opowiadam o realnych problemach i staram się naświetlić swój sposób myślenia – dodał.

– Wykonaliśmy tytaniczną pracę – mówię o całym sztabie. Myślę, że zawodnicy są zmotywowani. Mamy dobrą mieszankę: doświadczonych, którzy za chwilę będą kończyli kariery reprezentacyjne, być może Katar będzie ostatnim ich turniejem, więc będą chcieli się pokazać i to bardzo; są też młodzi zawodnicy, dla których ci starsi będą wzorem. Będą mogli od nich usłyszeć, jak było na poprzednich MŚ. Myślę, że pod względem doboru drużyny to jest optymalne zestawienie. Lepiej się nie da, a jaki będzie wynik? Nie wiem – podsumował Czesław Michniewicz.

Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (216) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (436) transfery (240) Wieczysta Kraków (201)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.