fbpx

Młodzieżowa ofensywa. GKS Tychy liderem PJS! Debiut piętnastolatka!

GKS Tychy odważnie stawia na młodych piłkarzy. To wszystko przekłada się na wynik w Pro Junior System. Tyski klub jest bezapelacyjnym liderem rankingu w Fortuna 1 Lidze.

Stawką tego rankingu jest walka nie tylko o duże pieniądze, ale przede wszystkim o przyszłość klubu. Zdobyć można prawie dwa miliony złotych i wychować kolejnych reprezentantów Polski.

– Obecna pozycja zdecydowanego lidera w Pro Junior System nie jest dziełem przypadku. To efekt kilkuletniej pracy polegającej na przygotowywaniu młodych zawodników do wymagań piłki seniorskiej i przeprowadzaniu ich poprzez rezerwy do gry w I zespole. – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

W tym sezonie w zespole GKS Tychy punktuje na razie dwóch zawodników. Liderem wśród młodzieżowców jest Krzysztof Machowski, ale zaraz za jego plecami znajduje się reprezentant Polski U-21, Jan Biegański. W przyszłym roku grono tych piłkarzy mogą jeszcze powiększyć Natan Dzięgielewski, Michał Ploch czy wracający po kontuzji Miłosz Pawlusiński.

Ci zawodnicy muszą rozegrać jednak co najmniej 450 minut oraz 10 spotkań. Dopiero wtedy punkty zostaną uwzględnione w klasyfikacji końcowej.

– Jesteśmy jedynym klubem, w którym wszyscy młodzieżowcy posiadają status wychowanka, co daje nam oprócz satysfakcji, uprzywilejowaną pozycję w PJS. Oczywiście śledzimy punktację w tej klasyfikacji, bo w naszym zasięgu jest zdobycie niebagatelnej gratyfikacji – około 2 milionów złotych, ale PJS nie jest dla nas celem, który miałby przesłaniać aspekty sportowe. Młodzi zawodnicy występują na boisku nie z powodu wieku, ale dzięki prezentowanym umiejętnościom. – zaznacza sternik KP GKS Tychy S.A.

W tym sezonie z pierwszym zespołem GKS Tychy trenują kolejni młodzi zawodnicy, a w zimowym okresie przygotowawczym dołączą następni. Najpierw jednak wyróżniający się piłkarze trafiają do drugiego zespołu. W miniony weekend na czwartoligowych boiskach zadebiutował zaledwie piętnastoletni, Miłosz Krzak.

***

Fot i grafika: Biuro Prasowe GKS Tychy

Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (216) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (436) transfery (240) Wieczysta Kraków (201)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.