fbpx

Robert Lewandowski na konferencji prasowej: Chodzi mi po głowie, że to może być ostatni mundial

Czesław Michniewicz i Roberta Lewandowskiego spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej dzień po przylocie do Kataru.

Czesław Michniewicz podkreślał, że jest bardzo spokojny, gdyż zdaje sobie sprawę z potencjału jakim dysponuje reprezentacja Polski. Robert Lewandowski natomiast wprost stwierdził, że mundial w Katarze może być jego ostatnim w karierze.

– Rozmawialiśmy na ten temat z Wojtkiem (Szczęsnym), który ostatnio powiedział, że w Katarze prawdopodobnie zagra ostatni raz na mistrzostwach świata. Czy u mnie będzie podobnie? Nie wiem tego na teraz, bo dużo rzeczy będzie o tym decydować. Ale przygotowuję się tak, jakby to mógł być ostatni – powiedział kapitan polskiej kadry.

Robert Lewandowski porównał też mundial w Katarze i przygotowanie do niego do wcześniejszych występów na wielkich turniejach.

– Jak się porównuje pod kątem pogody Soczi i Doha, tu jest łatwiej zaadaptować się. Nieszczególnie odczuwam te upały, wiedzieliśmy też, czego się spodziewać na miejscu. I jesteśmy na to przygotowani. Pod kątem przygotowania do samego turnieju, szczerze powiem, że w przeszłości była większa niewiadoma. Była długa przerwa w rozgrywkach, później kilkotygodniowe zgrupowanie. Wiedziałem, że jest jakiś znak zapytania, jakie będę miał “czucie”. Tej niepewności teraz jest mniej – przyznał.

Ostatnio Robert Lewandowski pauzował w meczu Barcelony. Było to kara za czerwoną kartkę. Nie wystąpił też przeciwko Chile. Jego zdaniem ten odpoczynek będzie korzystny dla jego dyspozycji fizycznej.

– Graliśmy co trzy dni, natłok tych meczów był spory. Poza jednym odpoczynkiem, z tyłu głowy było, że jest mundial. Mogłem się skupić na treningach przez dwa tygodnie i myślę, że to będzie bardziej efektywne niż granie kolejnych spotkań – podkreślił.

Najlepszy polski piłkarz odniósł się też do słów Grzegorza Krychowiaka, który niedawno stwierdził, że nie ma co liczyć na ładniejszą dla oka grę polskiego zespołu niż ta zaprezentowana w meczu z Chile.

– Nie była to porywająca gra, ale na koniec efektywna. Mając przed sobą mistrzostwa świata, wiemy, że efektywność jest najważniejsza. Poza tym forma w meczu z Chile i na mundialu będzie jednak inna. Natomiast musimy pamiętać, jakie są nasze możliwości, jeśli chodzi o finezyjną grę. Musimy dobrać taktykę, by być lepszym od naszych przeciwników. Niezależnie jak to będzie wyglądało – powiedział „Lewy”.

Co będzie najważniejsze w meczu z Meksykiem?

– Przede wszystkim ten pierwszy mecz będzie lekko stresujący, dla każdej drużyny jest. Myślę, że najważniejsze jest realizowanie założeń od pierwszych minut, by poczuć się pewnie. By nie mieć miękkich nóg i indywidualne umiejętności przenieść na boisko – zaznaczył snajper Barcelony.

Na koniec Lewandowski odniósł się do kary trzech meczów zawieszenia w La Lidze oraz poruszył temat opaski w barwach Ukrainy, którą otrzymał od Andrija Szewczenki.

– Zawieszenie jest za długie. Mój gest nie był skierowany w stronę sędziego, a trenera i naszej ławki. To widać. Mam nadzieję, że odwołanie przyniesie skutek, a kara zostanie skrócona. Co do opaski, od początku była mowa o tym, by ją zabrać do Kataru, a nie w niej zagrać. I zabrałem – zakończył Robert Lewandowski.

Czesław Michniewicz (125) Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (216) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (436) Robert Lewandowski (119) transfery (240) Wieczysta Kraków (201)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.