fbpx

Dwóch zawodników zatrzymanych. Prezes klubu z Klasy A stanął przed sądem!

Jak podał „Dobry Tygodnik Sądecki” zatrzymano dwóch nigeryjskich zawodników, reprezentujących barwy LKS Wójtowa. Obaj pracowali w Polsce nielegalnie. Natomiast prezes klubu stanął przed sądem.

Jak ustalił portal „Dobry Tygodnik Sądecki” LKS Wójtowa (Klasa A Nowy Sącz-Gorlice) w marcu 2022 r. sprowadził dwóch nigeryjskich zawodników ze słowackiego klubu Partizan Bardejów. Okazało się, że Anthony I. i Salisu A. pracowali w Polsce nielegalnie.

Justyna Drożdż z zespołu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała portal, że funkcjonariusze Straży Granicznej w Tarnowie zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców w jednym z małopolskich klubów oraz powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom. Władze klubu nie zadbały o dopełnienie wszystkich formalności przy zatrudnianiu cudzoziemców.

– Kontrolą objęto dwóch obywateli Nigerii. W jej wyniku ujawniono, że prezes zarządu kontrolowanego klubu powierzył im nielegalne wykonywanie pracy, bez zawarcia umowy o pracę albo umowy cywilnoprawnej w wymaganej formie. Cudzoziemcy w wieku 24 i 20 lat popełnili wykroczenie z art. 120 ust. 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – przekazała Justyna Drożdż.

Zawodnicy zostali zatrzymani, a prezes stanął przed sądem.

– Nigeryjczycy zostali zatrzymani, a ich dane zostały zastrzeżone w bazach danych SG. Skierowano również wniosek do właściwego sądu o ukaranie prezesa klubu. Po rozpoznaniu sprawy przeciwko obywatelowi Polski, sąd uznał go za winnego popełnienia czynu i wymierzył mu karę grzywny – poinformowała Justyna Drożdż.

(Źródło: Dobry Tygodnik Sądecki)

Fortuna 1 Liga (346) Legia Warszawa (398) PKO BP Ekstraklasa (663) PZPN (314) reprezentacja Polski (605) transfery (276) Wieczysta Kraków (216)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.