fbpx

Robert Lewandowski wspomina swoje początki w Borussii Dortmund

Robert Lewandowski w wywiadzie dla BBC po latach opowiedział o swoich początkach w Bundeslidze i radach od Juergena Kloppa.

 Robert Lewandowski trafił do Borussii Dortmund z Lecha Poznań za kwotę niespełna pięciu milionów euro. Transfer został przeprowadzony w 2010 roku.

Początki „Lewego” w niemieckim klubie były dosyć trudne. Kapitan reprezentacji Polski był niemiłosiernie krytykowany przez tamtejsze media za brak skuteczności. Teraz w wywiadzie dla BBC opowiedział o błędzie, jaki popełnił w pierwszym miesiącach swojego pobytu w Dortmundzie.

– Pamiętam dobrze jedną sytuację w Dortmundzie. Pierwsze miesiące były dla mnie trudne. Chciałem udowodnić, że jestem najlepszy, przez co byłem bardzo zmęczony. Chciałem pokazać, jak ciężko potrafię pracować, co okazało się moim małym błędem, ponieważ po dwóch miesiącach byłem bardzo zmęczony i moje ciało potrzebowało regeneracji.

– Jurgen Klopp podszedł do mnie w trakcie jednego z treningów i powiedział “jeśli pokażesz w czasie meczu 70% tego, co pokazujesz w trakcie sesji treningowej, będziemy bardzo szczęśliwi i to będzie dla nas wystarczające”. Zacząłem wierzyć, że muszę być nieco bardziej cierpliwy – przyznał Lewandowski.

W barwach Borussii Lewandowski rozegrał łącznie 187 spotkań i strzelił 103 bramki. Dwukrotnie świętował z BVB mistrzostwo Niemiec.

Czesław Michniewicz (129) Fortuna 1 Liga (297) Jagiellonia Białystok (154) Lech Poznań (158) Legia Warszawa (371) niższe ligi (138) PKO BP Ekstraklasa (520) PZPN (217) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (452) Robert Lewandowski (123) transfery (240) Wieczysta Kraków (202)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.